„Z dosavadního šetření vyplynulo, že žena zemřela násilnou smrtí a muž následně spáchal sebevraždu. Ze zajištěných stop a ohledání místa činu jednoznačně vyplývá, že se na tragické události nepodílela třetí osoba,“ informovala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Krajští kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Na případu dále pracují. "Je pravděpodobné, že po důkladném prošetření všech náležitostí bude případ odložen,“ odkázala Marie Šafářová na to, že útočníka již není možné trestně stíhat, protože spáchal sebevraždu.

Co se mohlo v bytovém domě na okraji Olomouce odehrát, nepoodhalili ani lidé ze sousedství. Deníku sdělili, že se s nájemníky vůbec neznali a nic podezřelého nezaznamenali.

„Ano, všimli jsme si, že se něco muselo stát, ale v tom domě nikoho neznám. Netuším, co se tam odehrálo,“ uvedla zhruba padesátnice, která žije o několik domů dále. Podobně reagovali i další lidé z ulice.

Další vraždy

K vraždě na Olomoucku došlo naposledy letos na konci dubna v Chudobíně, místní části Litovle. Na faře byl usmrcen šestadvacetiletý muž. Pachatele se policii podařilo dopadnout zhruba za týden. Z vraždy obvinila dvaadvacetiletého mladíka, který v minulosti nebyl soudně trestán. Oběť podle detektivů napadl surovým způsobem a po vraždě se snažil zakrýt stopy.

Nejvíce však regionem otřásla vražda tříletého dítěte v Přerově, k níž došlo v srpnu. Dítě usmrtila zvláště surovým a trýznivým způsobem jeho vlastní matka. Třiadvacetiletou ženu obvinili kriminalisté z vraždy a hrozí jí i výjimečný trest.

Naopak vlastní matku chtěl zabít muž na Šumpersku. Na pětašedesátiletou ženu šel se sekyrou v ruce. Ženě se podařilo utéct k sousedům. Případ se odehrál 13. června. Třiačtyřicetiletého muže obvinila policie z pokusu o vraždu.