Po jejich odchodu však manželé zjistili, že jim ženy ukradly peněženku se sedmi tisíci korun.

Do domu v ulici Pionýrů v Uničově se dvě mladé ženy dostaly ve středu dopoledne. Zazvonily na dveře bytu, který obývá starší manželský pár a tvrdily, že jim přišly vyplatit tisíc korun jako příspěvek na léky.

„Vnutily se do kuchyně a požadovaly rozměnění dvoutisícové bankovky. Sedmasedmdesátiletá majitelka bytu odešla do vedlejšího pokoje, kde měla uloženou peněženku a přinesla do kuchyně drobnější bankovky. Peněženku však už znovu neuschovala a nechala ji ležet na volně přístupném místě," popsala případ olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Vzápětí v pokoji jedna z návštěvnic roztáhla velkou textilní plachtu a tvrdila, že si ji potřebuje přeměřit.

„V tom okamžiku pojal devětasedmdesá­tiletý muž podezření a snažil se obě ženy rychle vyprovodit ven z bytu. Hned po jejich odchodu však manželé zjistili, že jim ženy stejně stihly ukrást peněženku, kde bylo sedm tisíc korun," poznamenala Štrbáková.

Policisté už zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod. V případě prokázání viny jim hrozí až dva roky vězení.

Policie nyní žádá o spolupráci při pátrání po ženách, které důchodce okradly. Senioři uvedli, že jim bylo asi 35 let a obě byly oblečené do bílých kalhot a bílých plášťů.

„Měly štíhlé postavy, krátce střižené tmavě hnědé vlasy a mluvily slovensky. Jedna byla vyšší, asi kolem 170 centimetrů, druhá měla jen 165 centimetrů," popsala ženy Štrbáková.

Pokud občané dvojici viděli nebo ví, o koho se jedná, mohou se s podrobnějšími informacemi obrátit na policii České republiky prostřednictvím tísňové linky 158.