Mobilu se nedočkal

Přerov – Zatím neznámá osoba nabízela na jednom z internetových portálů k prodeji mobilní telefon značky iPhone 6 za pět tisíc korun. Na tuto nabídku zareagoval osmnáctiletý mladík z Přerovska, který v pondělí 24. srpna zaslal neznámému prodávajícímu požadovanou částku na jeho účet. Potom mu měl být telefon ihned dodán.

„Mobilu a ani případného vrácení peněz se však nedočkal a prodávající s ním přestal jakkoliv komunikovat. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta," sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Půjčil si, nesplácí

Přerov – Jednadvacetiletý mladík z Přerovska je podezřelý z trestného činu úvěrového podvodu. V září roku 2013 si u jedné z úvěrových společností sjednal úvěr na 15 tisíc korun, který měl splácet v pravidelných měsíčních splátkách.

„Do dnešního dne však zaplatil pouhých 6 500 korun," přiblížila mluvčí krajské policie Irena Urbánková. Při šetření policisté zjistili, že ve smlouvě uvedl nepravdivé údaje o svých finančních možnostech. K dnešnímu dni tak poškozené společnosti dluží přes osm tisíc korun.