„Incidentu v sobotu večer předcházela hádka obou mužů. Důchodce po předchozí rozepři napadl mladšího muže fackami. Ten si to ale nenechal líbit, chytl ho pod krkem za košili a svalil na zem. Podezřelý na to reagoval neadekvátně a vytáhl nabitý revolver," popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle ní situaci zachránili přítomní hosté, kteří důchodce usměrnili a vyvedli ven z místnosti. Po krátké době se ale vrátil zpět a začal na poškozeného mířit se slovy, že skončil. Své výhrůžky měl ještě několikrát zopakovat.

„Namířil zbraní také na dalšího hosta a pak z hospody odešel. Krátce nato ho zadrželi policisté a skončil v cele," doplnila mluvčí.

Domácí arzenál

Útočník byl pod vlivem alkoholu a při testu nadýchal na 1,8 promile. Kriminalistům musel odevzdat zbraň, kterou měl u sebe. V místě jeho bydliště pak policisté zajistili dalších 35 kusů krátkých a dlouhých střelných zbraní, přes 20 kilogramů střelného prachu a chemikálie určené k výrobě střeliva.

„U těchto zajištěných zbraní budeme zjišťovat, zda je podezřelý, který je držitelem zbrojního průkazu, přechovává legálně," řekla mluvčí policie. Muž byl po zadržení propuštěn na svobodu a vyšetřovatelé ho nyní začali stíhat pro trestné činy nebezpečné vyhrožování a nedovolené ozbrojování.

„Po provedení znaleckých posudků a zkoumání zajištěných zbraní a střeliva je možné, že se podezření rozšíří ještě o trestný čin obecného ohrožení," doplnila. Pachateli hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody.