Celá událost se podle policie měla odehrát v pondělí 29. ledna v noci na jedné z uničovských ulic.

„Z prozatím přesně nezjištěných příčin měl muž s nožem v ruce napadnout jednadvacetiletého muže, také z Olomoucka. Oba muži se znali. Jednadvacetiletý muž se snažil útoku vyhnout, přesto jej dvaadvacetiletý muž měl jednou nožem zasáhnout do těla. Způsobil mu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a následnou hospitalizaci v nemocnici,“ vysvětlila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Uvedla také, že útočník, důvodně podezřelý z tohoto protiprávního jednání, byl ještě téhož dne policisty zadržen a umístěn do policejní cely.

„Kriminalisté, na základě důkladného prověření všech skutečností a podkladů, zahájili trestní stíhání dvaadvacetiletého muže, kterého obvinili ze zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečinu výtržnictví, za které mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ pokračovala mluvčí s tím, že ze strany policejního orgánu byl dán podnět státnímu zástupci ke vzetí obviněného do vazby, který byl soudem akceptován.

Trestní stíhání obviněného tak probíhá vazebně.

„Vyšetřování nebylo ukončeno, nadále probíhá a kriminalisté přesně příčiny incidentu zjišťují,“ doplnila Irena Urbánková.