Rozbil dokonce prosklené dveře a snažil se poškodit další zařízení. Na místě zasahovali i policisté.

Událost se stala v pondělí po jednadvacáté hodině.

„Sedmatřicetiletá zraněná žena čekala se svým přítelem v čekárně chirurgie, ale po chvíli upadla na zem do bezvědomí. Okamžitě se jí ujala službu konající sestra a lékař. Zraněná byla ještě toho dne v noci převezena s krvácením do mozku do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde je nyní hospitalizována,“ sdělila prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.

Policisty po přijetí pacientky zavolal personál nemocnice. Ti nyní prověřují, jak ke zranění ženy došlo.

„Jakmile bude žena schopna mluvit, provedeme její výslech. K dispozici budeme mít i lékařskou zprávu,“ potvrdila Nedělníková.

Podle očitých svědků bylo chování partnera zraněné ženy velice podezřelé.

„Když byli na vyšetřovně a personál kvůli vážným zraněním ženy volal policii, muž začal být agresivní. Kopal a bouchal kolem sebe. Dokonce rozbil skleněné dveře a utekl,“ popsal událost jeden ze svědků, který nesouhlasil s uveřejněním svého jména.

„Mohu potvrdit, že k incidentu ze strany neznámého muže došlo. Jaká je škoda na zařízení, to v tuto chvíli nemohu odhadnout. Vše šetří policie,“ reagovala za prostějovskou nemocnici Radka Baková.

Z údajů policistů a Fondu ohrožených dětí vyplývá, že na Prostějovsku jsou v současné době desítky žen, které jejich přítel, druh nebo manžel týrá. Ať už fyzicky nebo psychicky. Většina z nich se ale ze strachu nebrání, svého partnera nechce udat na policii nebo od něj nechce odejít.

„Oficiálně jsme v letošním roce nevyšetřovali žádný trestný čin v souvislosti s domácím násilím. Stejně tak jsme od začátku roku ani jednu osobu nevyloučili ze společné domácnosti,“ doplnila policejní mluvčí Nedělníková s tím, že policisté přesto několikrát do měsíce vyjíždějí k případům různých napadení mezi rodinnými příslušníky.

„Jde však pouze o přestupky proti občanskému soužití,“ dodala Nedělníková.

Vloni nové pravomoci policistů využily na Prostějovsku čtyři ženy. Jejich násilničtí partneři byli vykázáni na deset dní z domácnosti.