Zahájení hlavního líčení provázely slzy obžalované i zmatečné výpovědi svědků. Ti pocházeli převážně z řad dívčiných zákazníků, kterým drogy prodávala. Polovinu svědků navíc přivedla před soudní tribunál vězeňská služba, v současnosti jsou totiž právě za drogy ve vazbě.

Metamfetamin, čili pervitin, nabízela dívka od srpna 2008 do října loňského roku.

„Souhlasím se vším, z čeho mě obžaloba viní, ale drogy jsem neprodávala jednotlivým lidem v tolika případech, kolik oni uvedli,“ vysvětlovala obžalovaná.

Za gram inkasovala zhruba tisícovku

Ta se přiznala k tomu, že pervitin sama užívala tři až čtyři roky. Drogu k prodeji dostávala od svého známého, který ji doma vyráběl.

„Neměla jsem nikdy rodinné ani finanční problémy, pervitin jsem nabízela pouze z toho důvodu, abych sama mohla získat dávky pro sebe. Za gram drogy jsem inkasovala zhruba tisíc korun,“ řekla obžalovaná.

Před soudem stanuli čtyři svědkové, kteří ale vypovídali velmi nekonkrétně. Nedokázali si přesně vybavit, kolikrát převzali od obžalované dávku metamfetaminu.

„Nevím, jestli jsem od ní drogu převzal patnáctkrát, třicetkrát, nebo pětačtyřicetkrát,“ řekl jeden z nich.

Další z klientů, který přiznal, že drogy užívá už více než deset let, vysvětlil, že mu období, ve kterém měl kupovat pervitin od obžalované, splývá.

„Vím jen, že droga od ní vypadala dobře, ale byla slabá,“ řekl.

Ve vazbě nyní abstinuje

Ani jeden ze svědků nechtěl prozradit, jak se dozvěděl o tom, že právě obžalovaná disponuje pervitinem.

„Je to kruh neustále stejných lidí, kteří se mezi sebou navzájem znají. Mezi nimi se ví všechno,“ konstatoval jeden ze svědků.

Ve vazbě je dívka už od začátku října 2009. Dle svých slov po celou dobu abstinuje a vydržet bez drogy jí nečiní žádný větší problém.

„Kdybych byla na svobodě, určitě bych se snažila odvykat, vyhledala bych odbornou pomoc, ale to mě dříve nenapadlo,“ řekla.

Ačkoli její advokát Igor Koutecký žádal soudní senát o to, aby dívku z vazby propustil, jeho návrh nebyl vyslyšen. Podle soudkyně Hany Machalové totiž není zaručené, že by obžalovaná vedla řádný život a nezačala drogy opět prodávat.