Opakovaně zasahují v posledních týdnech strážníci a policisté u agresivních útoků v Přerově, které má na svědomí skupinka dětských výtržníků.

K poslednímu incidentu došlo v sobotu večer, kdy teprve patnáctiletý mladík srazil pěstí na zem šestapadesátiletého muže. Při nekontrolovaném pádu utrpěl poškozený úraz hlavy a skončil v bezvědomí.

Všechny násilné činy, které se v poslední době v Přerově staly, mají společného jmenovatele. Nezletilci útočí v přesile a své oběti si nevybírají. Stejný scénář měla i sobotní potyčka u jednoho z přerovských marketů, do níž se zapojilo několik osob, a kterou naštěstí včas oznámil na tísňovou linku taxikář.

„Přivolaná motohlídka našla vedle přechodu pro chodce muže v bezvědomí, který utrpěl poranění zadní části hlavy. Strážníci zjistili s pomocí oxymetru stav zraněného a společně se svědky zajišťovali až do příjezdu sanitky jeho základní životní funkce,“ vylíčil zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Jedním úderem

Podle svědků byl pachatelem teprve patnáctiletý mladík, který muže srazil k zemi jedním úderem. Na místo vzápětí dorazila i republiková policie, které incident oznámili jiní svědci. Ta si útočníka převezla k výslechu.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání provinění ublížení na zdraví a výtržnictví,“ konstatoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Protože se ale jedná o mladistvého, hrozí mu poloviční sazba - což je v případě výtržnictví a ublížení na zdraví maximálně rok a půl vězení. Stíhání je vedeno na svobodě.

Napadení bezdomovce

Jméno stejného útočníka figuruje i u jiného incidentu, který se odehrál zhruba před týdnem. Napadení zaregistrovala jako první hlídka, která prováděla krátce po půlnoci z pátku na sobotu kontrolu okolí nádraží.

„Všimla si skupinky, která napadala dva bezdomovce, sedící na lavičce. Když přijeli na místo strážníci, přestala parta útočit a snažila se z místa zmizet. Hlídka ale čtveřici zadržela a zjistila, že každý z nezletilců napadl bezdomovce údery a kopy,“ popsal Miroslav Komínek.

Některé tváře a jména nezletilých nebyly strážníkům úplně neznámé, protože figurovaly i v předchozích obdobných případech.

„Zraněnému bezdomovci byla přivolána sanitka a mladíci byli stejně jako v předchozích případech předáni hlídce republikové policie,“ uzavřel.