Krajský soud ho nejdřív poslal do vězení na pět let, v pondělí mu ale Vrchní soud v Olomouci trest o rok zmírnil.

Devětadvacetiletý muž údajně prodával pervitin ve stovkách případů, a to buď v Olomouci, nebo v Dolanech. Někdy koupi drogy pouze zprostředkoval.

Od srpna 2008 do února 2010 předal přes 180 gramů drogy.

Za jednu dávku si inkasoval od dvou stovek do tisíce korun.

Hájil se tím, že byl na drogách částečně sám závislý a žil v komunitě jejich uživatelů. Sám prý z prodeje žádný velký zisk neměl.

„Nesouhlasím s tvrzením obžaloby, která mě líčí jako jednoho z největších dealerů v Olomouci. S takovým množstvím a četností, jak tvrdí obžaloba, nesouhlasím,“ uvedl už dříve Pavlinský, který se proti červencovému rozsudku krajského soudu odvolal.

Vrchní soud v Olomouci mu dal v pondělí za pravdu.

„Rozsudek jsme zrušili pouze ve výroku o trestu. Pětiletý trest byl skutečně nepřiměřeně přísný,“ řekl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy.

Rok a půl si odseděl ve vazbě

Aby šlo trestný čin značného rozsahu, musel by Pavlinský prodávat stovky gramů drogy.

„Zde se jedná o necelé dvě stovky gramů. Z tohoto pohledu je společenská škodlivost jednání nižší, než jakou určil krajský soud. Proto jsme trest snížili o jeden rok na čtyři roky ve věznici s ostrahou,“ dodal mluvčí soudu.

Proti rozsudku se Pavlinský už odvolat nemůže. Velkou část trestu má už ale za sebou, protože více než rok a půl strávil ve vazbě.

Není to poprvé, co stál před soudem. V minulosti byl už trestaný za podvod a vydírání.