Policisté tak vyřešili případ zmizení jednačtyřicetiletého Miroslava Mlčocha z Uničova z července 2007.

„Motivem přiznání muže byla obava ze spolupachatele. Myslel si, že i on by se mohl stát obětí,“ informoval vedoucí kriminálky Olomouckého kraje Libor Šamšula.

Podnikatele zavraždil společně se čtyřiačtyřice­tiletým mužem z Olomoucka také dvaačtyřicetiletý muž ze slovenského Kysuckého Nového Mesta.

„Od své budoucí oběti si půjčili peníze právě na ten autobazar. Šlo o několik milionů. Nejdříve normálně spláceli, ale potom se rozhodli, že se jej zbaví,“ řekl Šamšula.

Muž, který se přiznal, byl od samého počátku hledání ztraceného Mlčocha mezi nejvíce podezřelými.

„Měli jsme jej vytipovaného už od začátku, protože měl zištný finanční motiv. V podstatě nás svým přiznáním předběhl o dva dny. Měli jsme již připravené předvolání,“ uvedl šéf krajské policie Jaroslav Skříčil.

Podle vyjádření slovenských kriminalistů vylákal český dlužník uničovského podnikatele na Slovensko. Sešli se autobazaru v Žilině.

Český vrah nejprve podnikatele napadl kovovou tyčí a Slovák jej poté střelil do hlavy nelegálně drženou pistolí.

Protože napadený stále jevil známky života, Čech jej několikrát udeřil železnou tyčí do hlavy.

Českému vrahovi hrozí za brutální čin až patnáctileté vězení, jeho slovenský spolupachatel je na tom hůř. Podle slovenského zákona se pohybuje v sazbě 20 až 25 let, popřípadě může dostat i doživotí.