Brutální útok, který se odehrál v sobotu 1. února v řadovém rodinném domku v poklidné bedihošťské ulici nebude nakonec s největší pravděpodobností dokonanou vraždou. Devětašedesátiletý muž, jenž utrpěl těžká sečná poranění hlavy a jedné horní končetiny už procitl z umělého spánku.

"Do minulého týdne byl pacient hospitalizován na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Poté, co byl jeho stav stabilizován, byl převezen na chirurgické oddělení Nemocnice Prostějov," informoval Adama Fritscher, mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc.

Jaký je aktuální stav zraněného, odmítla prostějovská nemocnice sdělit. 

"Bližší informace týkající se zdravotního stavu pacienta vám s ohledem na ochranu osobních údajů nemohu sdělit," uvedla na dotaz Deníku Radka Miloševská, tisková mluvčí Středomoravské nemocniční, pod kterou spadá Nemocnice Prostějov.

Útok kvůli nájmu?

Ke krvavému napadení došlo 1. února v ulici Ludívka Svobody v Bedihošti. Devětadvacetiletý nájemník brutálně zaútočil na devětašedesátiletého majitele domu sekáčkem na maso a způsobil mu masivní zranění. 

Podle sousedů mohlo být důvodem útoku neplacení nájmu a nucené vystěhování.

"Co vím, tak se měli nájemníci v sobotu vystěhovat. Pravděpodobně nechtěli, tak se pohádali a takhle to dopadlo," sdělila Deníku žena středního věku bydlící ve stejné ulici a doplnila: "Tam se ale pořád něco dělo, hádky a řev byly na denním pořádku."

Podle starosty obce měl napadený ranou sekáčkem téměř přijít o paži, vážná zranění měl i na hlavě.

"Napadený má těžce poraněnou hlavu a prakticky amputovanou končetinu. Je v umělém spánku v olomoucké nemocnici a těžko říct jestli vůbec přežije," sdělil týden po útoku Deníku bedihošťský starosta Jiří Zips.

Lékaři v olomoucké fakultní nemocnici dlouho bojovali o život posekaného muže, jeho stav byl několik dní po napadení stále kritický. Až teprve minulý týden jej po probuzení z umělého spánku převezli do prostějovské nemocnice.