Informoval o tom ve středu policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Napadený při útoku utrpěl těžká poranění hlavy a rukou, do olomoucké nemocnice jej vezli v ohrožení života.

Jeho kritický stav se ale po nějaké době zlepšil natolik, že jej mohli předminulý týden převézt do nemocnice v Prostějově. Brutální útok však nakonec bohužel nepřežil.

Policisté v souvislosti se smrtí devětašedesátiletého muže překvalifikovali krvavé napadení v Bedihošti na vraždu.

"Vyšetřovatel dnes změnil právní kvalifikaci ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu na zvlášť závažný zločin vraždy, z důvodu úmrtí napadené osoby," sdělil mluvčí policie.

K útoku došlo 1. února v poklidné ulici s řadovými domky v Bedihošti. Devětadvacetiletý nájemník brutálně zaútočil na devětašedesátiletého majitele domu sekáčkem na maso a způsobil mu masivní zranění. 

Napadeného v kritickém stavu hospitalizovali v olomoucké fakultní nemocnici, kde byl dlouho v umělém spánku. Po stabilizaci jeho stavu jej předminulý týden převezli do prostějovské nemocnice. Tam ale zraněním nakonec podlehl.

Vražda kvůli vystěhování? 

Jak a proč k útoku došlo policisté zatím nezveřejnili. Podle informací Deníku mohly být příčinou spory o nezaplacené nájemné a nucené vystěhování.

Podle starosty obce měl napadený ranou sekáčkem téměř přijít o paži, vážná zranění měl i na hlavě.

"Napadený má těžce poraněnou hlavu a prakticky amputovanou končetinu," řekl Deníku týden po útoku bedihošťský starosta Jiří Zips.