Před šestou hodinou byly v obchodě kromě prodavačky ještě dvě zákaznice. Později ale přišli ještě čtyři mladí muži romského původu a počkali, až obě zákaznice odejdou.

„Poté jeden z nich přistoupil k prodavačce, vytáhl z pravé kapsy riflových kraťasů vystřelovací nůž a se slovy „naval prachy“ nůž přiložil k jejímu levému boku,“ uvedla k události olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. Statečná žena nejprve odmítla dát lupičům peníze. Muž, který stál u ní, ale přitlačil ostří nože do jejího těla a důrazně řekl: „Dej je sem nebo uvidíš, co se stane!“.

„Další z pachatelů ji vyzval k vydání pěti tisíc korun. Žena v obavě o své zdraví a život vydala finanční hotovost v této výši,“ doplnila mluvčí.

Nové opatření: minimálně dvě prodavačky

„Byl to velmi brutální útok. Máme v České republice šedesát obchodů, jen v samotné Olomouci jsou tři a něco takového se nám stalo poprvé,“ řekl majitel firmy Bellitex Hassan Hammound, který nyní čeká na výsledky policejního vyšetřování. Kvůli této události sice obchod zavřít nehodlá, zvažuje ale některá opatření.

„Budeme tam mít vždycky dvě prodavačky, aby tam nikdy nezůstávala jedna sama,“ uvedl. Krádeže v obchodech s obnošeným zbožím prý bohužel nejsou výjimkou, některé prodejny má proto firma opatřené alarmy na policii. Ten olomoucký mezi ně bohužel nepatří.

Poznáte je podle popisu? Ozvěte se na policii

Policisté skupinku Romů nyní podezírají z loupeže a o pomoci při pátrání žádají i případné svědky. Muž, který měl v ruce nůž, měřil asi 175 centimetrů a měl střední postavu.

„Vlasy měl ostříhané na ježka, oči tmavé. Jednalo se o Roma světlejší pokožky. Na sobě měl červené tričko s krátkým rukávem bez nápisu a riflové šortky s délkou těsně pod kolena,“ popsala Štrbáková. Druhý z mužů, který stál u prodejního pultu, měl tmavší kraťasy a zelenožluté tričko s krátkým rukávem. Postavou byl podobný prvnímu z mužů. Policisté doufají, že se ozvou především dvě zákaznice, které v obchodě byly těsně před loupeží. Uvítají také další svědky.