Neznámá muže z Uničova kontaktovala telefonicky a přiměla jej, aby investoval do bitcoinu. Podle jejích pokynů si pak nainstaloval potřebné aplikace, které měly sloužit k investicím do virtuální měny.

Později se komunikace s Amélií přesunula také na e-mail a dostala erotický nádech. „Poškozenému přibyly ve schránce smyslné fotky, které posílily jeho důvěru. Přesvědčila jej, aby se přihlásil k účtu a s jeho pomocí sjednala údajná Amélie dva úvěry,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

První úvěr ve výši 248 tisíc korun si pak se souhlasem dotyčného přeposlala na jiné účty. Po několika e-mailech s erotickou tematikou se o pár dní později připomněla s možností další investice.

„Byla sjednána druhá expresní půjčka ve výši 76 tisíc korun. Tuto částku neznámá žena postupně odčerpala společně s penězi, které měl poškozený naspořené na svém účtu. Žil v domnění, že se mu peníze vrátí,“ popsala Miluše Zajícová.

Podvedený muž z Uničova přišel o celkem 354 tisíc korun, policisté už zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvodu.