V sobotu 23. dubna v noci se měl tohoto zločinu v ulici Aloise Rašína v "Holandské čtvrti" v Olomouci dopustit dvaatřicetiletý řidič vozidla značky jeep.

Řidič automobilu jeep, který v sobotu kolem druhé hodiny v noci projížděl nedaleko centra města, odmítl na policejní výzvu zastavit a tak policisté ujíždějící vozidlo pronásledovali.

„Po pár minutách auto najelo na travnatou plochu mezi domy v ulici Aloise Rašína, kde dostalo smyk a do jednoho z domů narazilo. Po kolizi měl řidič začít s vozem couvat, a poté se měl prudce rozjet proti zakročujícímu policistovi. Ten byl nucen uskočit, aby se střetu s automobilem vyhnul. Řidiči se podařilo z místa ujet, ale po chvíli ho policisté zadrželi v olomoucké místní části Neředín,“ popsala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Policisté zjistili, že dvaatřicetiletý šofér má soudem uložený zákaz řízení všech motorových vozidel. Pod vlivem alkoholu nebyl, odmítl se však podrobit orientačnímu testu na drogy.

„Kriminalisté žádají svědky, zejména obyvatele domů v ulici Aloise Rašína, kteří mohli incident vidět a sdělit jim poznatky k jeho průběhu, aby je kdykoliv kontaktovali na bezplatné telefonní lince 158 nebo telefonu 974 766 452,“ požádala o pomoc veřejnost policejní mluvčí.