Zde se hlídka o půl jedné odpoledne rozhodla zkontrolovat automobil Audi, v němž jeli dva lidé odění do ženských šatů.

"Při kontrole si policisté povšimli, že spolujezdcem ve vozidle je pravděpodobně muž převlečený za ženu, s parukou na hlavě a výrazným líčením. Ten se náhle z místa rozběhl směrem k nedalekému potůčku. V běhu pokračoval potokem až k potrubí, do kterého vlezl," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Následovalo dlouhé nahánění.

"Policisté začali muže pronásledovat, ale ten se jim v kanalizaci po chvíli ztratil. Na místo byly postupně přivolány další hlídky, policejní psovod, příslušníci Hasičského záchranného sboru, pracovníci společnosti spravující kanalizační síť, strážníci městské policie a pracovníci Správy a údržby komunikací Olomouckého kraje," vypočítal mluvčí všechny úřady, které muž svým netypickým chováním zburcoval.

Vizualizace Městské haly Olomouc
Olomouc chystá proměnu zimáku na městskou superhalu. Takto má vypadat
Olomoucká MHD. Ilustrační foto
V olomoucké MHD budou lidé nad 65 let jezdit zdarma

Unikal 14 hodin

Policisté záhy zjistili, že se pravděpodobně jedná o jednačtyřicetiletého muže, na kterého byl Okresním soudem ve Vyškově vydán zatykač pro majetkovou trestnou činnost.

Muž nakonec v kanalizačním systému policistům unikal asi čtrnáct hodin. Vzhledem k dlouhé době kdy byl muž na útěku v kanalizaci se s ohledem na vlhko a chlad a chybějící jídlo a tekutiny pátrací akce postupně změnila na akci záchrannou.

První olomoucký elektrobus.
Do elektrobusu v Olomouci musíte bez rukavice, jinak neotevře

Na pokraji vysílení

Z důvodu pokračující operace, kdy jedna z tras kanalizace vedla pod středovým pruhem dálnice, tak musel být uzavřen jeden dálniční jízdní pruh.

"Muž před policisty prchal až do blízkosti benzínové čerpací stanice u Žešova. Nakonec ho policisté na pokraji vyčerpání a podchlazeného nalezli. Krátce před třetí hodinou v noci byl pak z kanalizace vytažen," dodal mluvčí závěr policejní akce. Poté byl muž zatčen a převezen do nemocnice k ošetření. 

Požár rodinného domu ve Velkém Týnci s tragickým koncem - 14. ledna 2019
Tragický požár ve Velkém Týnci: v domě našli mrtvého člověka
Srážka v Přerovské ulici v Olomouci. Ilustrační foto
Olomouc má nejbezpečnější silnice mezi velkými městy