Z domu zmizelo kolo za několik desítek tisíc

Štěpánov – Značkové kolo za čtyřicet tisíc korun zmizelo v neděli 17. dubna odpoledne ze společné chodby bytového domu na ulici Nádražní ve Štěpánově na Olomoucku. Policie po neznámém pachateli pátrá, tomu za krádež hrozí až dva roky ve vězení. 

Zloděj si z audi vzal dokumenty a autonabíječky

Olomouc – Batoh s firemními dokumenty si odnesl zloděj z Audi Q7 zaparkovaném na Palachově náměstí v Olomouci. Do osobního auta se vloupal v neděli 17. dubna během odpoledne.

„Po předchozím poškození skleněné výplně okna odcizil majiteli z vozidla značkový batoh s firemními dokumenty a dvě autonabíječky. Celková škoda byla vyčíslena na 30 800 korun, z toho poškozením na 25 tisíc korun," sdělila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková a doplnila, že pachatel je teď podezřelý ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci. 

Chytili zloděje v prázdném domě

Uničov – Nezvaného hosta vyručili policisté na pozemku rodinného domu v Benkově, místní části Uničova na Olomoucku.

„Oznámení o pohybu podezřelé osoby jsme přijali v neděli podvečer. Policisté bezprostředně po oznámení vyjeli na místo, kde v neobývaném rodinném domě zadrželi dvaačtyřicetiletého muže," sdělila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Vysvětlila, že pachatel nejprve vnikl na pozemek, kde prohledal kůlnu a následně poškodil skleněnou výplň okna a tím si zajistil přístup do domu.

„Při jeho prohlídce byl však již vyrušen policisty. Za přečin porušování domovní svobody může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody až na dvě léta," dodala mluvčí.