Deníku se například svěřila Zdislava Kopáčová, která policejní manévry sledovala na vlastní oči.

„Když ke školce začalo jezdit jedno policejní auto za druhým, polekalo mě to. A po přistání vrtulníku jsem si už v duchu říkala, že se bude jednat o něco většího. O něco později jsem se dozvěděla, že nějaký muž tam nožem vážně zranil ženu. Naštěstí jej policisté krátce poté dopadli. Protože se mělo jednat o bývalé partnery, domnívám se, že motivem byl boj o dítě. Ten chlap to ale vyřešil tím nejhorším možným způsobem. A jelikož měl nůž u sebe, musel mít ten útok dopředu naplánovaný. Z toho důvodu by měl u soudu dostat pořádný trest," zamyslela se důchodkyně Zdislava Kopáčová, která bydlí ve stejné ulici.

„Bydlím tady už hodně dlouho, takže dobře vím, že se ve zdejší školce něco takového ještě nikdy nestalo. Doufám, že to ta žena přežije. Bylo by ještě šílenější, kdyby dítě mělo zůstat samo. Jeho otec se určitě z vězení delší dobu nedostane," dodala žena.

Pohádka se změnila v horor

Událost zaskočila i dvacetiletého A. B., jenž má byt v dané lokalitě.

„Co k tomu činu říct? Je hrozné, co ve školce stalo. Nejhorší na tom je, že se ten útok odehrál asi před zraky dětí. Myslím si, že ten útočník mohl být i nafetovaný. Zmíněnou školku znám osobně, protože jsem do ní jako malé dítě sám chodil. I můj bratr má na ni jen samé dobré vzpomínky. Doba se asi změnila, když se v dnešní době dějí ve školkách takové věci. Někteří už nemají asi vůbec žádné zábrany," přemýšlel A. B.

„Já jsem se doslechla, že k tomu útoku mělo dojít po nějakém dětském představení, které se ve školce údajně konalo. Tím pádem se pohádka doslova změnila v horor. Tomu pachateli by soud měl napařit nejméně deset let natvrdo, aby si uvědomil, co vlastně udělal. Tímto způsobem se přece o dítě nebojuje," řekla důrazně osmdesátiletá Ludmila Janeková z Frýdku-Místku.

Mnohočetná poranění, ve vážném stavu

Útok se odehrál v pátek 26. února kolem 16. hodiny. Na sedmatřicetiletou ženu, která si krátce před uzavřením školky vyzvedávala dítě, zaútočil nožem její bývalý partner.

Způsobil ji vážná poranění. Útočníka policisté zadrželi, případ vyšetřují jako pokus o vraždu.

U zraněné zasahovali záchranáři s vrtulníkem. 

"Žena měla mnohočetná poranění bodnořezného charakteru na více částech těla. Postižená byla ve vážném stavu, ale při vědomí a komunikovala," přiblížil mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

O pobodanou ženu se starají lékaři a zdravotníci Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

"Pacientka je hospitalizovaná na jednom z našich oddělení a je mimo ohrožení života," řekl v sobotu dopoledne mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.