„Výlov se uskuteční jede­nadvacátého listopadu od devíti hodin v blízkosti autokempu Žralok," potvrdila Gabriela Tomíčková, mluvčí Povodí Moravy.

Popsala, že rybáři odloví ryby kvůli plánovanému vypuštění nádrže.

„Je to nutné kvůli chystané opravě hráze, ve které se objevily průsaky vody," řekla Tomíčková.

Kemp poskytne při výlovu zázemí jak rybářům, tak výletníkům.

„Budeme mít otevřeno i pro veřejnost. Občerstvení tak nabídneme všem, kteří se na výlov přijdou podívat," vzkázal Petr Piňos, pracovník kempu Žralok.

Ke koupi bude svařené víno, káva, čaj, pivo a nealko. „Navaříme i guláš," zmínil se Piňos.

Rybí speciality?

Ohledně čerstvých rybích specialit, které plánovali dělat při výlovu na grilu a v udírně, zaměstnanec kempu uvedl: „Zatím je lidem slíbit nemůžeme. Máme totiž problém s nákupem ryb."

Povodí Moravy snad nechce vylovené kapry, štiky a candáty u rybníka prodávat?

„Ne a to z prostého důvodu. Ryby jsme vysazovali na jaře a jsou příliš malé. Tržní velikosti ještě nedorostly," reagovala mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Přiblížila, že do rybníka vysadili před více než půl rokem zhruba deset metráků kaprů, pět set kusů candátů a několik stovek kusů štik.

Oprava hráze

Povodí nechalo zanesené dno Podhradského rybníka loni na podzim vybagrovat. Na jaře nádrž znovu napustilo. Hráz však propouštěla vodu.

„Potíže zřejmě způsobuje přívodní kanál pro bývalou pilu, kterým byla voda vedena napříč hrází. Domníváme se, že při likvidaci kanálu nedošlo k dostatečné sanaci místa," komentoval to Radim Světlík, generální ředitel Povodí Moravy.

Projekt opravy hráze rybníka má být hotový příští rok v únoru. Pak začnou práce na rekonstrukci díla. Biolog Petr Loyka, který vykonává odborný dozor nad probíhající revitalizací rybníka i blízké plumlovské přehrady, připomněl, že že po dobu opravy bude rybník na suchu a zaroste. Před napuštěním se tak budou muset zahradníci zarostlé dno pokosit a rostliny odvézt.

SOUVISEJÍCÍ: "Déjà vu" na Podhraďáku! Voda opět zmizí. Tentokrát kvůli opravě hráze