CPI retail park, jak se nákupní zóna oficiálně jmenuje, roste nedaleko centra Jeseníku v Bezručově ulici za supermarkety Billa a Lidl. Komplex bude tvořit parkoviště a obchodní plochy o rozloze 2400 metrů čtverečních.

„Centrum plánujeme otevřít v prvním listopadovém týdnu. Nájemci jsou společnosti Takko, Deichmann, dm drogerie markt, Sportisimo, Pepco a Dráčik," sdělila Markéta Toulová ze společnosti CPI Property Group, která nákupní zónu buduje.

Společnost CPI buduje v Jeseníku nákupní zónu. Otevřít se má v listopadu.

Společnost CPI buduje v Jeseníku nákupní zónu. Otevřít se má v listopadu.. Foto: DENÍK/Petr Krňávek

Obdobný nákupní komplex se dosud nejblíže nacházel v Šumperku.

„Že takové obchodní centrum v Jeseníku vyroste, je jedině dobře. Doteď jsme jezdili do Šumperku, dostupnost regionu a cestování přes Červenohorské sedlo ale nejsou dobré," řekl Jeseničan Miroslav Bílek. V jeho městě mu nejvíce chybí obchody s obuví, oblečením a spotřebním zbožím.

Rezervovanější postoj k nákupní zóně zastává Jan Mačkal.

„Vidím, jak nákupní centrum funguje v Šumperku, už to není takové, jako na začátku. Myslím, že i tady o to lidé budou mít zájem chvíli a pak opadne," míní mladý muž. „Bylo by dobré, kdyby tu otevřeli levný sportovní obchod, který v Jeseníku není, nebo nějaké levné elektro," dodal.

Investor jesenické nákupní zóny, Czech Property Investments, je přední českou realitní skupinou. Zabývá se investicemi, developmentem a správou nemovitostí ve střední Evropě. Spravuje majetek v hodnotě více než devadesáti miliard korun. Mezi její významné projekty patří například rezidenční projekt luxusního bydlení Palais Maeterlinck ve francouzském letovisku Nice.