Jedna ze stop vedla do obce Brodek u Přerova, kde policisté ve spolupráci s Celní správou, Českou obchodní inspekcí a Krajskou hygienickou stanicí zkontrolovali čtyři objekty.

„V jednom z nich byla ještě v nočních hodinách provedena na základě příkazu soudu domovní prohlídka, při které policisté zajistili patnáct lahví s podezřelým alkoholem, plných i částečné vyprázdněných," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle vyjádření policistů byly některé z nich kolkované, jiné nikoliv. Láhve byly ihned zaslány ke znaleckému zkoumání na specializované pracoviště. Při prohlídce byla zadržena třiačtyřicetiletá osoba.

„Po provedení nezbytných úkonů byla propuštěna na svobodu," dodala mluvčí.

V Oseku nad Bečvou, kde na otravu metylalkoholem v úterý zahynula mladá žena, policie zkontrolovala dvě provozovny.

„Při kontrole v jednom z objektů bylo zajištěno třiadvacet litrů neoznačeného alkoholu. Tímto případem se bude dále zabývat Celní správa," doplnila Miluše Zajícová.

V obou obcích pokračují policisté a další pověřené složky v kontrolách dalších restauračních zařízeních a míst, kde by se mohl nacházet pančovaný alkohol. Doposud se však nepodařilo najít jeho zdroj.

„Apelujeme na občany, aby byly ostražití a opatrní při požívání tvrdého alkoholu a tím se zamezilo šíření těchto nebezpečných látek, které bezprostředně ohrožují lidský život a zdraví," řekla přerovská policejní mluvčí.

Na otravu metylalkoholem zemřel na Přerovsku pětačtyřicetiletý muž z Napajedel a jednadvacetiletá dívka z Oseku. Šetřením přerovští policisté zjistili, že společně požívali alkohol v Oseku nad Bečvou.

Policie vzhledem k závažnosti situace žádá veřejnost o pomoc při poskytnutí informací k těmto osobám, zejména k místu, kde se společně pohybovaly, případně zda se kontaktovali s dalšími osobami a zda je někdo neviděl kupovat alkoholické nápoje. Jakékoliv informace je možně sdělit na lince 158 nebo na policejní služebně.