„Nový plavecký areál by měl stát u aquaparku. Plánovaný bazén bude mít délku padesát metrů s osmi drahami," uvedl například náměstek primátorky Zdeněk Fišer, který dodal, že by se v místě měli nacházet i wellness služby.

Vyjádřil se také k budoucnosti dnešní lázeňské budovy na Floriánském náměstí v centru Prostějova.

„Při výstavbě byly před lety použity technologie a stavební materiály, které bohužel neodolávají vlivům vysoké vlhkosti v bazénové hale a ostatních provozech. Vlivem nedostatečné tepelné izolace a chybějícím parozábranám kondenzuje voda v nosných konstrukcích a degraduje je. To ovšem neznamená, že budeme budovu likvidovat," uvedl náměstek.

Co by se po dosloužení budovy dnešních lázní mělo stát s pozemkem, kde se nachází, neuvedl. Lázně by však zpočátku měly sloužit společně.

Řada Prostějovanů už delší dobu upozorňuje na to, že v Prostějově moc koupacích příležitostí není. Zvláště pak pro lidi, kteří si chtějí pořádně zaplavat. Poukazují například na nevhodnost akvaparku pro takový účel. Trvale se také řeší budoucnost vrahovického koupaliště, které radní minulý měsíc přislíbili rekonstruovat.

PSALI JSME: Vrahovické koupaliště chce magistrát koupit. A opravit jej

Je to daleko

Zatímco však řešení nedostatku koupacích prostor ve městě jeho obyvatelé vítají, plavecký bazén vzdálený od centra některým po chuti není.

„V takovém místě mi bazén přijde zbytečný. Hodně lidí na koupaliště nebo bazén do Prostějova dojíždí, v centru je to tak pro ně dostupnější," uvedla například Lenka Malindová. Zároveň uvedla, že by se mělo spíše investovat do lázní.

„To ale asi není pro politiky z pohledu dotací tak zajímavé," dodala ještě.

Ona i další Prostějované se přitom změn mohou dočkat už poměrně brzy. O získání vrahovického koupaliště do městského vlastnictví a částečně tak i o možnosti rekonstrukce budou zastupitelé hlasovat už na svém příštím zasedání. Bazén pak může přijít na řadu během několika málo let.

„Samotná výstavba nového plaveckého areálu má být ukončena v roce 2018," přidal informoval náměstek primátorky Jiří Pospíšil s tím, že náklady na stavbu se odhadují zhruba na dvě stě milionů korun.