„Po dlouhé době bylo v neděli opravdu ideální počasí. Přijelo hodně lidí, takže jsme spokojeni. Podmínky jsou u nás velmi dobré," řekl Petr Marek z lyžařského areálu Kouty.

„Děti mají příští týden jarní prázdniny, takže jsme vyrazili na hory. Počasí je dnes opravdu skvělé a sjezdovka velmi dobře upravená, co víc si přát," pochvaloval si na sjezdovce v Branné Petr Wilczek z Ostravy.

Také nedaleká Ramzová byla v neděli v obležení lyžařů.

„Jezdíme sem velmi rádi, zdejší sjezdovka se nám moc líbí. Navíc je hezké počasí, takže jsme si dnes lyžování opravdu užili," řekl Piotr Rogowski, který přijel na Ramzovou s kamarády až z polského Opole.

Záchranáři z horské služby za víkend asistovali u osmnácti úrazů. Žádný z nich nebyl vážný. V sobotu i v neděli ale museli pomáhat ztraceným turistům.

Horská služba hledala ztracené turisty

V sobotu sjela z cesty skupina sedmi lidí, kteří mířili z Králického Sněžníku směrem na Návrší.

„Jeden z nich měl u sebe chytrý mobilní telefon, takže nám přesně uvedl GPS polohu. Stačilo je tedy navést na správnou cestu," řekl dispečer Horské služby Jeseníky.

V neděli horští záchranáři pomáhali turistce, která chtěla jet z Pradědu kolem Petrových kamenů na sjezdovku Velký Václavák na Ovčárně. Spletla si ale cestu a sjela do Svinního žlebu.

„Také ona měla naštěstí mobil, takže si mohla přivolat pomoc. Asi po hodině jsme ji v pořádku našli," dodal dispečer.

Horská služba znovu apeluje na turisty, kteří míří do hor, aby si nezapomněli vzít s sebou nabitý mobilní telefon, aby si v případě nutnosti mohli přivolat pomoc.