U tamního penzionu Roháč začne ve 13 hodin Bicycle Motorcross Freestyle Show za účasti předních domácích jezdců na BMX kolech v čele s mistrem světa Janem Jílkem.

„Přímo na sjezdovce Roháč vznikla speciální sjezdová dráha s klopenými zatáčkami a mnoha skoky, na které budou jezdci předvádět své triky," informoval tiskový mluvčí SKI Karlov Boris Keka.

Pro návštěvníky akce je připraven bohatý program v podobě freestyle barmanské show či třeba venkovního ledového baru s míchanými drinky.

Horská služba Karlov nabídne přednášky, exhibiční jízdy, simulované zásahy a další ukázky práce horských záchranářů, po celý den bude k zapůjčení Snowscoot, kříženec horského kola a snowboardu a chybět nebudou ani soutěže pro děti.

„Od 18.30 hodin navíc začíná Superheroes Night Show, aneb Funbox Show v plamenech, kdy se na kolech představí mimo jiné Batman, Superman, Spiderman a další super hrdinové. Oheň do svého večerního vystoupení přidá i barman David Bokůvka, který předvede freestyle ohnivou barmanskou show se zapálenými lahvemi a pliváním ohně. Od 18 do 21 hodin bude na osvětlených svazích samozřejmě probíhat i tradiční noční lyžování," doplnil Keka.

Poznamenal, že od letošní zimy je pro vyznavače běžkové lyžování nově strojově upravovaný okruh okolo vrchu Ostružná. Jeho délka je 4,5 kilometru a dostat se k němu je možné nejlépe od chaty Alfrédka, od bufetu u Herdegenů, který stojí v její bezprostřední blízkosti.

Lyžařský areál SKI Karlov nabízí lyžování v Karlově pod Pradědem a v lokalitě Čertův kopec u Horního Václavova v Jeseníkách

. Areál poskytujeí více než 6,5 kilometrů sjezdovek všech obtížností na asi 27,5 hektarech lyžařské plochy, která je z 96 procent zasněžována. Více informací najdete na www.skikarlov.cz.