„Je to skvělý pocit. Především jsem moc rád, že se od teď moje paní jmenuje Valentová. Jsme opravdu spokojeni. Počasí nás sice trošku zlobí, ale bereme to tak, že nám prší štěstí," uvedl senátor bezprostředně po obřadu. Štěstím zářila i nevěsta.

„Opravdu jsem si to užila, bylo to moc krásné," dodala nevěsta, jíž šel za svědka její bratr, stejně jako Valenta si za svědka vybral svého bratra – dvojče Miroslava. Na svatbě nechyběla ani Valentova matka a sestra Jitka.

Po hodinovém obřadu následovala oslava, jejíž program byl koncipován především tak, aby se bavily děti. „S paní jsme se předem dohodli, že svatbu děláme především pro sebe a pro naše děti, proto jsme volili svatbu malou, komorní," poznamenal devětapadesátiletý ženich.

Valentovi mají tři děti – dvouletého syna Iva a dcery Elišku a Alenu ve věku čtyři a šest let. Devětatřicetiletá nevěsta měla krátké krajkované bílé svatební šaty, jež si vybrala v Monaku, a jak ona, tak obě dcery, byly ozdobeny kopretinami z luk na Slovácku.

V kytici doplnily kopretiny ještě bílé pivoňky a bílé růže. Snubní prsten zdobily stejně jako ten zásnubní, který dostala Alena už před lety, brilianty.

Ke svatební hostině ve funkcionalistické Králově vile ve Zlíně se podávala husa se zelím a knedlíkem.

„K tomu dobré pivo nebo moravské víno," doplnil ženich. Nechyběl ani tradiční dort, který kromě kopretin zdobily postavy nejen novomanželů, ale i jejich dětí.Odpoledne mělo navíc zpestřit program pro děti vystoupení pohádkových bytostí.