Od prvního února slouží v obchodním domě lidem k nákupům již jen supermarket pouze Billa.

„Ta by měla prodávat do konce června. To už bude finišovat rekonstrukce sousední části, takže po nezbytných úpravách se přesune tam," sdělil předseda společnosti Prior IK Adolf Vlk. 

Zhruba devět měsíců se nyní bude pracovat na proměně socialistického nákupního střediska v moderní obchodní centrum Zlatá brána. To chce obdobně jako olomoucká Galerie Moritz otevřít ještě před Vánocemi.

Proměna Prioru ve Zlatou bránu

Proměna prostějovského Prirou ve Zlatou bránu.

Stavba Zlaté brány přijde majitele na sto milionů korun. Beton a mozaiky současné fasády Prioru nahradí ve značné míře sklo.

Prodejní plocha by se měla po dokončení prací oproti současnosti zdvojnásobit. Své zákazníky začne moderní obchodní dům v centru Prostějova po svém otevření vítat i o víkendech.

Po rekonstrukci by se měla nejen zcela změnit podoba obchodního domu, ale také možnost průchodu. Vchody by totiž měly kopírovat ústí uliček mezi starými domy, které na místě Prioru stávaly před jeho výstavbou.

První obchodníci by se do nově opraveného Prioru, tedy Zlaté Brány, měli stěhovat ve druhé polovině září nebo začátkem října.

Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově

Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově

Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově

Vizualizace budoucí podoby Prioru v Prostějově

Vizualizace obchodního centra Zlatá brána v Prostějově.