„Žiji zde od roku 1976. Přestěhoval jsem se kvůli sportu, protože jsem závodně skákal padákem, a také kvůli rodině," vysvětlil Jaroslav Koribský, který v Prostějově vede Adrenalinsport klub Prostějov.

K volbám chodí pravidelně.

„Politické dění mě zajímá, sám jsem členem ODS," vysvětlil a dodal, že voleb ve své rodné zemi se neúčastní.

„Dění na Slovensku sleduji, ale volit nechodím. Jsem však rád, že i v České republice byla zavedená přímá volba prezidenta. Na Slovensku funguje už osm let a tento způsob volby se osvědčil, stejně jako v jiných státech," řekl Jaroslav Koribský.

Ačkoli vhodil do volební urny hlasovací lístek se jménem Miloše Zemana, jako vhodného kandidáta na post prezidenta si představuje někoho jiného.

„V prvním kole jsem volil Vladimíra Franze. Vadí mi, že ho lidé odsuzují jen kvůli tomu, jak vypadá. O tom, že bych volil Karla Schwarzenbergera, vůbec neuvažuji. Vadí mi jeho původ, vystupování a suchý smysl pro humor," vysvětlil.

„Prezident dělá reklamu navenek, měl by být tedy oblíbený a lidský. Možná by nebylo na škodu, kdyby stál v čele státu mladý člověk, který není zkorumpovaný a zatížený minulostí," dodal. 

„Když jsem byl kluk, jako prezidenta jsem měl rád Ludvíka Svobodu. Tehdy jsem se nezajímal o politiku, ale podle mě to byl lidský člověk, který hodně dokázal pro Československo. Jsem rád, že jsem nezažil Klementa Gottwalda, protože to byl asi parchant. Jako prezident mě štval Gustav Husák, protože jako Slovák hrozně mluvil a jeho vystoupení byla ostudou Slováků. Václav Klaus si svoje působení v politice pokazil hned dvakrát. Jednak nastartoval obrovskou vlnu rozkrádání v České republice, jednak udělal chybu při vyhlášení amnestie, která byla podle mého názoru dlouho připravená a podplacená," zhodnotil prezidenty Jaroslav Koribský.

Další voličské příběhy

Olomoučany v Irsku Zeman vyděsil, tak šli tentokrát volit

Volil Zemana, aby byl pořádek. Karla ale chápe. Je to Vídeňák, říká