Tradičně převažovala auta s písmenem T, tedy z Moravskoslezského kraje. Například před řetězcem Biedrunka v obci Gorzyce  měly čtyři z pěti automobilů naši značku. Na volná místa se čekalo.

Ve vozících končilo zejména potravinářské zboží vyhlédnuté v letácích. Vyplatily se však nejen výrobky v akcích, ale i v běžném prodeji. I díky nulové dani z přidané hodnoty nadále v Polsku vycházejí potraviny levněji než u nás.

Nakupování v Polsku na tržnici. Ilustrační snímek
KVÍZ: Na nákup do Polska. Víte ale, co jíte? Otestujte, zda zdáte názvy potravin

A jak to máte vy? Jezdíte pravidelně na nákupy do Polska? A jak často? Hlasovat můžete v naší anketě pod článkem.

Na sociálních sítích existuje několik skupin zaměřených na nákupy v Polsku. Lidé se baví o konkrétních obchodech, sdílejí názory na zboží. Radí, kde je čerstvé a kvalitní maso, jogurty a podobně.

„Maso, sýry, řecké jogurty, jablka, mléko, cukr. Kupujeme i další věci, vyplatí se i boty, oblečení a samozřejmě zboží v akci,“ zaznívá pak často v radách diskutujících například ve skupině Polsko - nákupy, rady, zkušenosti

Zkušenosti s nákupy v Polsku má i Pavel (53 let) z Hlučína na Opavsku. „Je to tam opravdu levnější. Ale jedno vím jistě. Už tam nikdy nepojedu v sobotu dopoledne. Jeli jsme přes Hať do Biedronky kousek za hranicemi. Cesta v pohodě, ale byl problém s parkováním. Drtivá většina aut z Moravskoslezského kraje. Plný obchod, čekání u pokladen. Takže jedině během pracovního dne po šichtě,“ uvedl Pavel.