Na policisty na místě zaútočil nožem muž, který se posléze přiznal k vraždě své tety.

Útočníka zastavila až kulka do nohy ze služební pistole. 

34 letý synovec zavražděné poté u výslechu doznal, že svou příbuznou, u které bydlel, zabil proto, že mu vyčítala upíjení slivovice. 

Vše se událo v sobotu 7. února. Na linku 158 volající oznámil nález mrtvého těla ženy v jednom z domů v Otrokovicích.

„Na místo vyrazila hlídka obvodního oddělení. Po vstupu do domu na policisty zaútočil nožem muž, který svého jednání nezanechal ani po výzvách policie, ani po použití varovného výstřelu. Zasahující policista tak proti útočníkovi použil v nutné obraně střelnou zbraň a agresora zasáhl do nohou; následně spolu s kolegy útočníka zpacifikovali, poskytli mu první pomoc a zajistili zásah záchranné služby na místě," přiblížil krajský tiskový mluvčí policie Pavel B. Stránský.

Podle něj při obhlídce domu pak policisté zjistili, že ve sklepě se nachází mrtvola 62leté ženy.

„Dalším šetřením bylo zjištěno, že žena byla zavražděna a že je tetou 34letého muže, který zaútočil na policisty. Při následném výslechu muž doznal, že tetu, u které bydlel, zavraždil, neboť mu vyčítala, že jí ze zásob upíjí slivovici," doplnil mluvčí krajské policie.

Policie současně podala podnět k podání návrhu na vzetí muže do vazby. V případě uznání vinným hrozí muži trest odnětí svobody v rozmezí od 12 do 20 let.