O víkendu si návštěvníci mohou vybrat hned z několika středisek.

Přes týden jsou vleky spuštěny pouze na Ovčárně, v sobotu a v neděli budou v provozu také areály na Červenohorském sedle, Karlově, Koutech nad Desnou i Dolní Moravě.

V Jeseníkách stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí.

„Sněhové podmínky jsou v Jeseníkách na tuto dobu ideální. Teploty se drží nad nulou kolem tří až pěti stupňů, sníh je mokrý, ale sněhová pokrývka je od 30 do 120 centimetrů," uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš. Podle něj by se mohli návštěvníci o víkendu dočkat i slunečného počasí.

Ve středisku SKI Karlov by se měly vleky znovu spustit už v pátek na noční lyžování.

„Tento víkend budou otevřeny areály Praděd a Klobouk. Teplota se nyní pohybuje kolem sedmi stupňů, sníh už bude odtávat a je měkký, ale svahy budou upraveny," řekl mluvčí střediska Boris Keka.

Lyžaři mohou zamířit také do areálu K3Sport v Koutech nad Desnou.

„Půjde asi o poslední lyžařský víkend. Pojede celý areál a očekáváme i hezké počasí. Sněhu je dostatek, v průměru ho tady leží 80 až 90 centimetrů," informoval ředitel areálu Petr Marek. Podotkl, že po ukončení zimní sezony se bude středisko připravovat na letní provoz, který odstartuje 1. května.

Na své si mohou stále ještě přijít v Jeseníkách i běžkaři. Vzhledem k jejich minimálnímu počtu se však už přes týden stopy většinou neupravují, před víkendem ale některé rolby projedou.