Sezónu totiž zahajuje venkovní termální bazén, který se nachází v areálu losinských lázní. 

Brána koupaliště se otevře v sobotu 28. dubna, vzhledem k předem avizovanému slunečnému víkendu se dá očekávat velký zájem návštěvníků.

„Pro letošek jsme žádné větší úpravy nedělali, protože připravujeme generální přestavbu nynějšího koupaliště na termální park v roce 2013," uvedl obchodní manažer Lázní Velké losiny David Křepský.

Návštěvníci za vstupné zaplatí oproti minulému roku na vstupném o pětikorunu více.

Od pondělí do středy je vstupné pro dospělé za 105 korun, pro děti za 75 korun. O víkendech je vstup o dvacetikorunu dražší.

Losinské koupaliště je vyhledávané kvůli sirné vodě, která je využívána při léčebných pobytech lázeňských hostů. Termální prameny přispívají k relaxaci, uvolnění a při plavání i k posilování svalstva, zvyšují ohebnost kloubů, odstraňují křeče ve svalech a upravují termoregulaci.

Návštěvníci losinského termálního koupaliště mají letos poslední šanci navštívit areál ve stávající podobě. Hned po sezóně totiž začne stavba termálního parku, což představuje investici za 70 milionů korun.

Na místě původního koupaliště vyroste komplex vnitřních a venkovních bazénů, které se budou rozkládat na ploše 2500 metrů plošných. Provoz termálního parku bude celoroční.

VÍCE: V Losinách vyroste termální park jako v Rakousku