Obyvatelé města jistou reformu radnice vítají.

„Někteří úředníci se chovají arogantně. Neuvědomují si, že jsou tu pro nás, že jsou placeni z našich daní. Část z nich dává nepokrytě najevo, že obyčejní lidé je svými požadavky obtěžují," posteskla si Kamila Liďáková.

Není s takovým názorem sama.

„Je fajn, že nové koště dobře mete. Že se snaží z radnice vymést ten neřád, který v ní panoval za bývalého vedení města," myslí si Dalibor Matušinec.

Úředníci na dotazy směřující k současnému personálnímu stavu vsetínské radnice odpovídají vyhýbavě. Nikdo z nich nenašel odvahu vystoupit z anonymity.

„Bojíme se. Několik z nás již bylo odejito. Například bývalá vedoucí odboru investic a strategického rozvoje Marie Čevorová. Celkem již radnici opustili čtyři bývalí kolegové. Údajně pro nadbytečnost nebo nezvládnutí práce," prozradil Valašskému deníku pod slibem anonymity úředník vsetínské radnice.

Posuzování efektivnosti práce jednotlivých odborů a oddělení vsetínské radnice starosta Jiří Čunek Valašskému deníku potvrdil.

„Jen nejdeme cestou zadání auditu. Těch již bylo v minulosti uděláno dost. Stálo to spoustu peněz, ale výsledky nejsou nic moc. Moje zadání v tomto směru je jednoduché. Žádné externí služby," vyjádřil se starosta Vsetína.

Podle něj musí být každý vedoucí pracovník schopen rozpoznat, zda jím řízený úsek pracuje efektivně. „Pokud ne, pak odejde i on. Když zjistím, že je někdo nadbytečný, nebo úkoly nezvládá, nemá v týmu radnice co dělat. Městský úřad není zaopatřovací ústav," prohlásil Jiří Čunek.

Průměrný plat úředníka: 25 237 Kč

Za razantní postup nového starosty se staví také odbory na radnici.

„Mezi odbory a vedením úřadu panuje v současné době pracovní smír," řekla šéfka odborové organizace městského úřadu Vsetín a vedoucí oddělení školství vsetínské radnice Jana Janovská.

Stávající vedení radnice chce kvalitním úředníkům sloužícím obyvatelům města dát jistotu.

„Jistotu stabilního a slušně placeného zaměstnání," dodal vsetínský starosta.

Vsetínská radnice v současné době dává práci bezmála dvěma stům lidí.

Průměrný plat jejího úředníka činil ke konci loňského roku, podle tajemníka úřadu Radomíra Zimka, 25 237 korun.