Lyžařská střediska ale zachraňuje technický sníh, který tvoří podklad sjezdovek.

Mimo provoz zůstává pouze areál na Ovčárně, kde není umělé zasněžování a přísné podmínky ochránců přírody umožňují lyžování až při téměř metrové sněhové pokrývce.

„Sněhu zde za poslední dny příliš nenapadlo, maximálně do tří čísel. Horší stav tratí najdou běžkaři, sněhu je stále příliš málo a místy lezou kameny. Stopa je ale rolbou projetá z Ovčárny na Švýcárnu, také v okolí Paprsku je upraveno několik okruhů," sdělil náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

V provozu je také již lanovka na Červenohorském sedle, kde rovněž není zařízení na výrobu technického sněhu.

Sněhová vrstva má sice do ideálních parametrů daleko, sjezdovky na severních svazích jsou ale konečně sjízdné.

V těchto dnech mají lyžařské areály slušnou návštěvnost, například středisko K3Sport v Koutech nad Desnou denně navštěvují tisíce milovníků zimních sportů.

„Jede úplně celý areál, včetně půjčovny lyží, lyžařské školy a dalších služeb. Podařilo se nám již také upravit dva běžkařské okruhy v okolí horní nádrže Dlouhých Strání, kde sněhu konečně trochu připadlo," řekl ředitel areálu Petr Marek.

Návštěvníci Jeseníků by ale o víkendu měli zamířit do vyšších poloh, meteorologové avizují na celý víkend srážky, které by do nadmořské výšky do 800 metrů měly být dešťové.

„Počasí nyní rozhodně není optimální, k přeháňkám se totiž přidává také silný vítr," upozornil náčelník Horské služby Michal Klimeš.

SOUVISEJÍCÍ: Areály v Hlubočkách i Hrubé Vodě jedou, hlásí až půl metru sněhu