Miss sympatie to je titul, o němž rozhodují fanoušci prostřednictvím sociálních sítí. Od pondělka tak mají více než měsíc na to, aby své favoritky poznali trochu „blíže".

Mezi desítkou nejkrásnějších studentek v Česku jsou i dvě reprezentanty Univerzity Palackého: jedenadvacetiletá Markéta Horová z právnické fakulty a dvaadvacetiletá Monika Šarajová z lékařské fakulty.

Dívky budou prostřednictvím Facebooku, Twitteru a Pinterestu odhalovat své zájmy, oblíbené interprety a komentovat různá témata. Účelem této komunikace je dokázat, že i finalistky soutěže krásy mají jiné starosti než jen módu a diety. Každá ze slečen má tak možnost ukázat, že právě jí patří titul miss, která má (s)mysl.

Dalším důležitým milníkem, který organizační tým soutěže Miss Academia 2013, jejímž mediálním partnerem je regionální Deník, čeká, je velké soustředění finalistek ve Zlíně.

„Toto soustředění začne v pondělí 18. března a potrvá celý týden. Na jeho konci čeká dívky módní přehlídka ve Zlatém jablku, kde budou konečně moci fanoušci poprvé naživo spatřit své favoritky," prozradila Michaela Chebeňová, manažerka produkční sekce.

Módní přehlídka je součástí Night shoppingu, který se koná v pátek 22. března. Taktéž přípravy na finálový galavečer jsou v plném proudu.

„Naším cílem je odlišit finálový večer od ostatních soutěží krásy, jejichž počet v poslední době stále roste. Chceme narušit zaběhnutý stereotyp a nebojíme se změn. Těšit se tak můžete na nevšední pojetí nejen galavečera, ale i medailonků a celkové prezentace dívek, které ještě žádná soutěž krásy nikdy nepoužila," slibuje Radek Dupal, manažer projektu.

Navíc přímý přenos bude vysílán prostřednictvím internetové televize VOYO.cz patřící pod TV Nova. Galavečer se uskuteční 10. dubna v jedinečných prostorách Městského divadla ve Zlíně. 

VIDEO: Šílený tanec s podprsenkou. Takto se fotily finalistky Miss Academia