To už však byl na místě údržbář Vratislav Horák, který jel na radnici kvůli zaplaveným sklepům.

„Vyrážel jsem na hlášení, že do sklepa se dostala voda. Když jsem přijížděl k Prostějovu, viděl jsem, jak šlehají blesky nad městem kolmo dolů. Než jsem dojel, jeden z nich zřejmě uhodil do radnice," popisoval dramatické okamžiky Horák, který měl ve čtvrtek pohotovostní službu.

Do prostějovské radnice během čtvrteční podvečerní bouřky udeřil blesk. Zahořela izolace elektroinstalace ve sklepě, na místo vyrazili hasiči, ale s ohněm bojovat nemuseli, zakouřenou místnost pouze odvětrali.

Než přijel, byl už sklep plný kouře.

„Říkali dělníci, kteří tu pracují na rekonstrukci, že se rozsvítila všechna elektrika, i ta, kterou už měli odpojenou. Pak to začalo smrdět, jako když něco hoří. Šli jsme tedy do rozvaděče, ale tam jsme nic nenašli, tak jsme pro jistotu zavolali hasiče," líčil Horák.

Hasiči sklep zkontrolovali a předali zpět zaměstnancům magistrátu.

„Budeme se střídat a hlídkovat, přece jenom máme strach nechat to tady bez dozoru," podotkl Vratislav Horák po skončení zásahu.

V tu chvíli už mu voda ve sklepech starost nedělala.

„Dostala se jen do výkopů, které tam jsou kvůli rekonstrukci. Bylo jí asi tři čtvrtě metru a poměrně rychle se vsákla," vysvětlil Horák. (pam)