Sezonu v něm zahajuje většina areálů, z těch velkých zůstanou prázdné jen svahy na Červenohorském sedle a na Ovčárně, kde ještě není dostatek přírodního sněhu, a také na Přemyslově – tam spustí lanovku až 25. prosince.

Zato se v sobotu ráno rozjede šestimístná lanovka v loni otevřeném skiareálu v Koutech. Milovníci bílých svahů si tam mohou zalyžovat na všech čtyřech sjezdovkách a za ojedinělou cenu.

„Chystáme poloviční slevu na skipas, takže celodenní lyžování vyjde na 250 korun. Nabídneme také možnost testování lyží Nordica, Elan a Blizzard a po setmění zveme všechny na after party v baru Lyžárna s kapelou a akcí 1+1 zdarma," zve provozovatel areálu Kouty Michal Kestl.

LYŽOVÁNÍ NA OLOMOUCKU

V Karlově u Sovince se už bude lyžovat, je to i na běžky

Běžkaři už vyrážejí na jívovskou magistrálu, Hlubočky zvou na svah

V Dolní Moravě zahraje Monkey Bussines

Ve velkém stylu chystá otevření sezony areál v Dolní Moravě.

Vedle padesátiprocentní slevy skipasu se mohou lyžaři těšit na zábavný program, který bude v areálu U Slona uvádět od 14 hodin Diana Kobzanová; v 17 hodin pak vystoupí kapela Monkey Bussines.

Lákavé zahajovací ceny nabídne v sobotu středisko Klepáčov: celodenní jízdenka pro dospělého přijde na 150 a pro děti na 130 korun; čtyřhodinová jízdenka bude stát 120 a 100 korun. Vlek pojede od 9 do 16 hodin.

V areálu Filipovice zahájí sezonu v sobotu horolezec Radek Jaroš. V areálu Kaste v Petříkově startují už v pátek 14. prosince v pravé poledne, areál Oáza v Loučné nad Desnou zahájí také v pátek, ale večerním lyžováním od půl sedmé do půl desáté.

Po celou sezonu pak nabízí slevy pro děti do 12 let a pro důchodce. Od soboty ožijí také sjezdovky v areálu Miroslav v Lipové-lázních.

Na Ramzové a v Branné se lyžuje už od minulého týdne, v Ramzové jen v dolním úseku na Čerňavu.

Na Staroměstsku zahájí v sobotu v devět hodin lanovka na Paprsku, kde celodenní skipas stojí 390 korun.

Běžkaři mohou z Ovčárny na Švýcárnu

Běžkaři mají jistotu kvalitní stopy zatím jen z Ovčárny na Švýcárnu, kde je trasa na asfaltové cestě upravena skútrem; provozovatelé slibují, že ji před víkendem upraví až na Červenohorské se­dlo.

„V terénu leží zatím jen pětadvacet centimetrů prachového sněhu bez pořádného podkladu, takže na nerovném kamenitém povrchu se ze čtvrt metru stane po projetí skútrem deset centimetrů. V místech, kde se musí plužit, nebo v zatáčkách trčí kameny. Doporučuji nazout zatím starší běžky," řekl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Na úpravu běžeckých stop nastoupí o víkendu i majitelé areálu na Paprsku.

„Zkusíme upravit nejen magistrálu do Petříkova, ale i okruh Pralinku. Po magistrále se k nám už minulý víkend vydali první běžkaři a každý říkal, že na nové lyže to není," uvedla spolumajitelka areálu Paprsek Milada Miková.