Olomoucký arcibiskup Jan Graubner

„Voliči jasně rozhodli a doufám, že skončilo bojování a začne spolupráce. Přidávám se ke gratulantům.
Miloši Zemanovi přeji, aby dokázal být prezidentem všech, aby měl šťastnou ruku při výběru spolupracovníků a poradců, aby přispěl k pozvednutí kultury života v naší zemi a otevřel nové obzory lidské naděje, která spočívá v kvalitní výchově dětí vyrůstajících ve stabilních rodinách s jedním otcem a matkou, jimž jako společnost dlužíme úctu a vděčnost."

Jan Světlík, ředitel strojírenské společnosti Vítkovice

„Jsem rád, že vyhrál Miloš Zeman, kterého jsem od začátku podporoval a kterého jsem považoval za dobrou volbu pro český průmysl. Předpokládám, že po deseti letech pobytu mimo politiku bude určitým oživením na české politické scéně, a doufám, že to, co zaznívalo z jeho úst v průběhu kampaně, bude postupně naplňovat. Na druhou stranu chci říct, že o Karla Schwarzenberga nepřicházíme, zůstává ve vysoké politice. Věřím, že svou popularitu využije k prosazení rozumných vládních kroků."

Jiří Pavlica, umělecký vedoucí Hradišťanu

„Výsledek demokratických voleb respektuji, za důležité teď považuji, abychom všichni – voliči i nevoliči Miloše Zemana – sledovali, jak budou předvolební sliby plněny. A také abychom nerezignovali na dodržování politické kultury a mravních hodnot."

Mikuláš Bek, rektor Masarykovy univerzity Brno:

„Prezident Masaryk byl připraven jít proti tomu, co byly temné pověry české veřejnosti v té době. Zastal se například českých Němců. Dělat takové věci je podle mne závazek pro prezidenta. Myslím si, že Miloš Zeman naopak v posledních týdnech nadbíhal temným pudům české veřejnosti a já budu sledovat, zda tato skvrna bude blednout či nikoliv."

Režisér Břetislav Rychlík:

"Tento výsledek jsem po tom hnusném a podlém útoku v Blesku očekával. Myslím si ale, že je tu něco nesmírně cenného. Aby se společnost dala do pohybu, musí se štípnout a tím štípnutím může být právě skupina kolem Miloše Zemana.
Ověřil jsem si, že přímá volba je něco velmi cenného, protože se lidé začali o kandidáty zajímat. Byl bych rád, kdyby pan Zeman dodržel to, k čemu se zavázal, tedy že bude prezidentem všech lidí a ne mafiánských skupin."

Více o volbách na Olomoucku

Schwarzenberg vyhrál na Olomoucku v osmi obcích, Zeman měl ale někde i 80%

Jařab: Zeman se prolhal na Hrad, lidé ošálili sami sebe

Tesařík: Je to úspěch, lidé odmítli kroky pravicové vlády