VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

6.5.2016

Nevšední koncert: přerovské nádraží rozezněly operní árie

Přerov /VIDEO/ – Netradiční pohled i poslech zažili cestující ve čtvrtek v hale přerovského nádraží. Klasická hudba zněla v místě, kudy denně projdou stovky lidí a jejichž cesty pokračují do všech světových stran.

5.5.2016

Teprve 4,5letý Michal zachránil 83letého muže

Vsetín - Tragédií mohla skončit výprava 83letého Karla Jaroška na kopřivy pro králíky. Vydal se pro ně během návštěvy u své sestry ve Velkém Skalníku nedaleko Valovy skály ve Vsetíně v polovině dubna.

4.5.2016

Šumperská městská firma zaměstná teenagery

Šumperk – Osmnáctiletý student Jiří hodlá nejméně měsíc v době letních prázdnin strávit na brigádě. Letos si práci v marketu jednoduše domluvil, protože je od podzimu plnoletý.

2.5.2016

Jste pro název Czechia? Hlasujte

Czech Republic nebo Czechia? Jedno je už zažité, ale dlouhé. Druhé je sice krátké, jenže budí rozpory. Měli by za hranicemi nazývat naši zemi Czechia, nebo ne?

2.5.2016

Útok v tramvaji: násilník zbil mladíka, nikdo nezasáhl

Ostrava - Hned dva případy surového napadení v tramvajích, při kterých došlo ke zranění, vyšetřují ostravští policisté. V této souvislosti se obracejí na svědky se žádostí o pomoc při vyšetřování incidentů.

2.5.2016

Muž střílel u školy. Podivín se po,palbě schoval v domě

Sudoměřice /FOTOGALERIE/ – Hlavní ulici v Sudoměřicích na Hodonínsku obsadila v pondělí před polednem policejní zásahová jednotka se samopaly. Nedaleko základní a mateřské školy tam ze zbraně střílel čtyřiašedesátiletý muž. 

2.5.2016

Šumperk zvažuje stavbu cyklověže

Šumperk – O stavbě cyklověže v blízkosti vlakového nádraží uvažuje šumperská radnice. Řada lidí si totiž stěžuje, že před nádražím není kolo kam schovat. Majitelé dražších bicyklů mají zase obavu ze zlodějů.

30.4.2016

Naháč se na nádraží vrhl na ženu a chtěl ji znásilnit

Bohumín - Nahý agresor a mladá žena, která se naštěstí dokázala ubránit jeho pokusu o znásilnění a utéct. Takto to vypadalo v noci ve vestibulu bohumínského vlakového nádraží.

29.4.2016

Dav žen v podprsenkách prošel Brnem. Upozorňovaly na nošení správných velikostí

Brno – Přibližně šedesátka žen v pátek zaujala Brňany v centru města. Na třetím ročníku Pochodu za padnoucí podprsenku se prošly Brnem jen v podprsenkách. Svou cestu započaly v Hybešově ulici, poté přitahovaly pozornost v Masarykově ulici a na náměstí Svobody.

29.4.2016

Nejkrásnější vila v Jeseníku se změnila na hotel s bazénem

Jeseník – Honosná Regenhartova vila v Jeseníku po čtyřech letech opět slouží veřejnosti. Vznikl v ní čtyřhvězdičkový hotel. Zrekonstruované prostory si mohou lidé prohlédnout v sobotu 30. dubna od 13 do 18 hodin při dnu otevřených dveří.

29.4.2016

Přestavěný Prior v Přerově už má nový kabát. Podívejte se

Olomoucký kraj – Finální úpravy fasády, stavební ruch u vstupů do nové nákupní galerie, ale i uvnitř objektu. Vzhled Galerie Přerov se v posledních týdnech mění rychlým tempem tak, aby se mohla již v srpnu otevřít prvním zákazníkům.

26.4.2016

Nové logo pro Přerov: které byste vybrali?

Přerov – Pět návrhů na logo, které v jednoduchosti vystihne středomoravské město na řece Bečvě, vybrala odborná porota v soutěži o jednotný vizuální styl Přerova. Ještě než ale o vítězi definitivně rozhodnou radní, mohou podpořit svého favorita lidé na webových stránkách města. Hlasování začalo v pondělí 25. dubna a skončí v neděli 1. května.

25.4.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře: máme pro Vás rodinnou vstupenku na festival historie

Region - Máme pro Vás rodinnou vstupenku na festival historie Holleschau, který se uskuteční 7. 5. od 10 hodin v zahradě zámku v Holešově. A jak se na tuto podívanou dostanete?

23.4.2016

Morava, Morava! skandovali protestující v Brně. Název Czechia odmítají

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Zhruba stovka odpůrců jednoslovného anglického označení Czechia pro Českou republiku se v sobotu odpoledne sešla na brněnském náměstí Svobody. Protest uspořádala politická strana Moravané, která dlouhodobě bojuje za obnovu moravské samosprávy.

23.4.2016

Hotel na Plumlovské přehradě dostává novou fasádu, otevření ale odkládá

Plumlov – Znovuotevření slavného hotelu Zlechov u Plumlovské přehrady se odkládá. Původní záměr vlastníka budovy Ladislava Koláčka zprovoznit hotel už letos v létě vzal nakonec za své. Stavební práce však pokračují dál.

21.4.2016

Ze šumperského zimáku je obří staveniště. Podívejte se

Šumperk – Rozsáhlá oprava šumperského zimního stadionu je v plném proudu. Krytá hala se proměnila v jedno velké staveniště, na kterém nyní pracují dělníci s těžkou technikou. Z původní betonové desky už zbyly hromady suti, které v těchto dnech nákladní vozy vyvážejí na skládku. V místě původní ledové plochy vzniká hluboký kráter. Na ten pak přijde nový betonový povrch.

12.4.2016

U prostějovské hvězdárny odpálili desítky raket, připomněli Gagarina

Prostějov – V odpalovací plochu se v úterý odpoledne změnila betonová plocha před prostějovskou hvězdárnou. Desítky dětí si zde přišly vyrobit vodní raketu, kterou pak vyslaly k obloze.

12.4.2016

České konopí začala jako první nabízet lékárna na Slovácku

Uherské Hradiště - Výrazné antibiotické účinky, zamezení ucpávání cév, vliv na průchodnost dýchacích cest či navození relaxace a lehké euforie pomáhající zvládání příznaků při vážných nemocech. Toto vše nabízí konopí, jehož léčivý efekt byl po dlouhou dobu přehlížen a mnohdy i tabuizován. První lékárnou, která ho začala nabízet už před dvěma lety, byla ta v ulici Hradební v Uherském Hradišti. Primát této lékárně patří od letošního 1. dubna také v případě prodeje konopí ryze tuzemské provenience.

AKTUALIZOVÁNO
11.4.2016

Prostějovští zastupitelé opustili hnutí ANO 2011

Prostějov – Hnutí ANO 2011 v Prostějově po pondělku výrazně oslabilo. Strana přišla o dvanáct svých členů, z toho tři byli opozičními zastupiteli v Prostějově.

9.4.2016

Jeseník se může stát sáňkařskou metropolí, na Křížovém vrchu chtějí novou dráhu

Jeseník – Město Jeseník by se opět mohlo stát centrem sáňkařského sportu. Přírodní dráhu pro tuto aktivitu chce na Křížovém vrchu do dvou let vybudovat zdejší sáňkařský oddíl. Na obnovené trati by se mohly konat světové sportovní podniky, sjíždět by ji mohli i turisté.

8.4.2016

Na Prostějovsku může vyrůst další rozhledna. Takto má vypadat

Prostějovsko – Vitčice, Dobrochov, Čechy pod Kosířem a také Velký Kosíř. To jsou místa a obce, kde je nyní na Prostějovsku možné najít rozhlednu. Ve Víceměřicích a Přemyslovicích pak mají turisté k dispozici alespoň vyhlídkovou plošinu.

7.4.2016

Spor exekutorů nekončí, Tomáš Vrána rozdal výpovědi většině zaměstnanců

Přerov – Přestože chod Exekutorského úřadu v Přerově řídí už od 1. dubna nový soudní exekutor Lukáš Jícha, potíže neskončily. Bývalý šéf úřadu Tomáš Vrána tvrdí, že rozdal výpovědi většině ze stávajících 196 zaměstnanců. Jeho nástupce Lukáš Jícha potvrdil, že zajišťuje agendu se čtyřiceti pracovníky.

6.4.2016

Ministr Stropnický v Bochoři: Zbořit letiště? Za miliardu a není pro koho

Přerov – Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se přijel před strategickým rozhodnutím vlády o budoucnosti bochořského letiště podívat na rozlehlý areál z výšky řídící věže. „Je dobré na místo zajet, abych se na věc podíval čerstvýma očima," řekl v rozhovoru pro Přerovský a hranický deník ministr.

5.4.2016

NÁZOR EXPERTA: Nestrašme inkluzí, ta nikomu neublíží...

Inkluze hýbe současnou debatou o českém školství snad ještě více než platy učitelů. Diskuse nabírá stále ostřejší tón a přelívá se i na stránky nejčtenějších deníků. Blesk spustil kampaň „Stop škodlivé inkluzi", která tento způsob vzdělávání ukazuje jako něco, co zničí české školy.

5.4.2016

O bochořské letiště má zájem řada drobných investorů

Přerov – Letiště v Bochoři má šanci více se otevřít investorům. Podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO), který si v úterý rozlehlý areál přijel prohlédnout, je zájem firem o jeho využití značný. Čeká se pouze na rozhodnutí vlády, jakou variantu strategické průmyslové zóny nakonec upřednostní. Zda s letištěm nebo bez něj.

4.4.2016

Průjezd Přerovem rozšiřují. Bagry jej zavřely, doprava zhoustla

Olomoucký kraj – Do travnatého pásu u samoobsluhy na frekventované Palackého ulici v Přerově zajely lžíce bagrů. Uzavření jedné z tepen na průjezdu městem zkomplikovalo dopravu v okolních ulicích. 

1.4.2016

Nenechte si ujít! Speciál o zámku v Čechách pod Kosířem vychází

V sobotním vydání regionálního Deníku 2. dubna najdete kromě pravidelného přísunu nejdůležitějších zpráv i speciální přílohu.

31.3.2016

Radnice bude hotová nejdříve v září, teď stavbaři opravují balkon

Prostějov – Více než rok se lidem procházejícím prostějovským náměstím T.G.Masaryka skýtá pohled na lešení. To zahalilo celou radnici, která postupně prochází rekonstrukcí. Loni na podzim se kolemjdoucí dočkali a mohli se kochat alespoň opravenou kupolí věže. Zbytek lešení však ještě na místě zůstává a někteří lidé se začínají podivovat nad délkou oprav.

30.3.2016

ANKETA: Používáte čtečku elektronických knih?

Počet čtenářů elektronických knih podle statistik roste. Čím dá oblíbenější jsou především díky pohodlí. Do jedné čtečky se totiž klidně vejde celá knihovna. A co vy? 

22.3.2016

Vyhýbejte se místům, kde je moc lidí, varuje po útocích v Belgii ministerstvo

Olomoucký kraj – Za bombovými útoky v belgickém Bruselu, které zabíjeli na letišti a v metru, stojí teroristická organizace Islámský stát. Ke smrti čtyřiatřiceti lidí se přihlásila a pohrozila, že v bezpečí se nemohou cítit ani další evropské země.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT