„Když jsme dostali z redakce regionálního Deníku nabídku, zúčastnit se tak milé akce, nemohli jsme si ji nechat ujít. Těším se, jak si společně s lidmi zapíváme koledy a snad pomůžeme k navození vánoční atmosféry v Olomouci,” uvedla sbormistryně Hana Vyroubalová.

Pěvecké sbory BoDo centra (občanské sdružení pro volný čas dětí a mládeže) pracují ve třech odděleních, a to od nejmladších dětí až po výběrový sbor.

Nejmenším dětem z Alenášku jsou čtyři roky, starší děti z Music BoDo už chodí do základní školy a komorní sbor Kassiopea tvoří 25 zpěvaček a 1 zpěvák ve věku 18- 30 let.

Sbor mezi své největší úspěchy řadí získání stříbrného pásma na mezinárodním soutěžním festivalu Svátky písní Olomoucvroce 2008. Music BoDo spolupracuje s Moravskou filharmonií i Moravským divadlem Olomouc.

Děti uvidíte v představeni Carmen a olomoučtí prvňáci se s nimi setkají třeba u pohádkových písní na výchovnýchkoncertech.

Sbory si zakládají nejenom na precizním nácviku svého repertoáru a koncertování, ale zároveň je pro ně důležitá přátelská atmosféra ve sborech, pohoda a společné zážitky i „nezpívací“.