Prostřednictvím velkoformátových panelů se lidé seznámí s významem vody v náboženských, ekonomických, ekologických či politických souvislostech. Mohou se také začíst do textů světově uznávaných vědců a prohlédnout si fotografie z celého světa, nebudou chybět ani snímky z Olomoucka.

Expozice bude v noci nasvícená, k vidění má být v centru města až do 14. července. Cílem výstavy je seznámit veřejnost s významem vody v dějinách lidské civilizace a změnit přístup k na první pohled tak samozřejmé věci, jakou je voda. Návštěvníci se dozví také informace o změnách klimatu a znečišťování planety.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek v 15 hodin na Horním náměstí, kdy budou oceněni autoři nejzdařilejších prací v dětské výtvarné soutěži, kterou město připravilo společně se Základní uměleckou školou Miloslava Stibora. Práce dětí budou k vidění v nákupní galerii Moritz. Součástí olomoucké části výstavy budou také populárně-odborné přednášky pro školy.

Putovní výstavu Voda a civilizace si v českých a moravských městech během uplynulých dvou let prohlédl více než milion lidí.