Vpřípadě nepříznivého počasí o půl hodiny později v sále místního kina.

„Do Uničova se moc těšíme, dlouho jsme společně s organizátory hledali termín, protože nám na tom koncertě opravdu záleželo a chtěli jsme tam vystoupit. Přijedeme všichni tři i s Jamiem a návštěvníci se mohou těšit jak na písně z poslední desky, tak na osvědčené hity,“ řekla Lenka Slavíková.

Do Uničova přijede trojice se svým koncertním programem nazvaným Věra Martinová – Jamie Marshall a Lenka Slavíková „LIVE“. Martinovou doprovodí Jamie Marshall na kytaru a její sestra na perkuse a zazpívá i vokály.

Marshall: kamarád i spolupracovník

Britský písničkář a kytarista Jamie Marshall, který s Martinovou často vystupuje, je autorem hudby k většině písní na jejím posledním albu Věřím svým snům, které vyšlo v roce 2006.

Marshall se na nahrávce podílel i jako interpret a několik písniček s Martinovou nazpíval. Z jejich spolupráce na desce tak vzešel projekt, se kterým společně vystupují na většině koncertů Martinové.

Kromě songů z poslední zpěvaččiny desky na jejich společném vystoupení zazní i známé hity jako Až na vrcholky hor, Malý dům, Mý blues, Nebe, peklo, ráj a další.

Dnešní koncert se bude, stejně jako ostatní akce, které letošní program Uničovského kulturního léta nabízí, konat na nádvoří radnice pod otevřeným nebem.

„My moc rádi hrajeme na volných scénách. Naše muzika, která je ve folkovém stylu, se tam taky víc hodí a i my se tam cítíme líp. Nemáme moc rádi uzavřené kulturáky, to raději komornější sály, kde se nám také hraje dobře. Věra například miluje koncerty v divadlech,“ doplnila Slavíková.

Bouře se snad nebude opakovat

Přestože se koncert v případě nepřízně počasí přesune do místního kinosálu, organizátoři doufají, že k nim zprávy o špatném počasí dorazí včas a že se nebude opakovat nepříjemná situace, která v úterý 14. července překazila hudební večer příznivcům cimbálové muziky.

Náhlá bouřka, déšť a silný vítr zde totiž ukončily koncert Jožky Černého a cimbálovky Gracia.

Po asi třicetiminutovém koncertě se museli všichni před nepřízní počasí schovat a po skončení bouře se už nepodařilo koncert znovu odehrát kvůli stálým výpadkům elektřiny.

„Dostali jsme od meteorologů informace, že bouřky zasáhnou pouze Vysočinu. Proto jsme se rozhodli produkci umístit na nádvoří a nepřesouvat ji do náhradních prostor. O tom, kde bude produkce, se musí rozhodnout už odpoledne kvůli technice a bohužel není možné koncert přesunout v jeho průběhu,“ informoval ředitel uničovského městského kulturního zařízení Radek Vincour.

K narozeninám nové CD

Jelikož Věra Martinová oslaví v únoru příštího roku své padesáté narozeniny, rozhodla se u této příležitosti natočit nové album.

„Na novém CD se bude podílet i Jamie, kterého s Věrou za těch pár let spolupráce pojí přátelství. Písně na novou desku začneme připravovat po skončení prázdnin a na podzimních a vánočních koncertech by už některé mohly zaznít,“ prozradila zpěvaččina sestra.