Slavnostní projekce v multikině CineStar začíná v 18 hodin, už o hodinu dříve však v prostorách Olomouc City proběhne autogramiáda.

„Kromě režiséra přislíbili účast také představitelé hlavních rolí Jan Dolanský a Veronika Kubařová a rovněž zpěvák Vlasta Horváth,“ upřesnila manažerka olomouckého CineStaru Dagmar Černíková.

Vítěz soutěže Česko hledá SuperStar nazpíval k filmu ústřední píseň.

Troška se opět nechal inspirovat pohádkami Jana Drdy, tentokrát hned dvěma - O Matějovi a Majdalence a Jak princezna hádala, až prohádala. Svůj nový film natáčel na zámcích Sychrov a Žleby, ale také ve zřícenině v Kostomlatech pod Milešovkou.

„Najít lokace pro pohádku není zase tak jednoduché. Jenom si uvědomte, jak je naše země zadrátovaná, kolik sloupů elektrického vedení tu máme. Akdyž už najdete volný horizont, tak na každém vyvýšeném místě stojí vysílač mobilních telefonů. Protože ale hodně cestuji, odebírám turistické časopisy, sbírám zajímavosti, mám seznam míst, a když pak potřebujeme nějaké prostředí, sáhnu do svého archivu,“ prozradil režisér.

Vedle Dolanského v roli Matěje a Kubařové jako princezny se divákům představí Ladislav Potměšil, Taťjana Medvecká nebo Miroslav Táborský.