Představení o životě a začínající kariéře mladých herců a odlišném světě televize a divadla připravil se členy činohry Moravského divadla slovenský režisér Michal Spišák.

close Inscenace Amazonie v Moravském divadle Olomouc zoom_in Inscenace Amazonie současného polského dramatika Michała Walczaka představí divákům osudy herců Anety a Mundeka, kteří se vždy chtěli stát slavnými divadelníky.

Realita je ovšem taková, že pracovních úvazků je málo a z něčeho se musí žít.

Zatímco Aneta se vydá lukrativnější cestou telenovely, Mundek zkouší štěstí v avantgardní hře s režisérem, který zatím žádné zkoušení nedotáhl k premiéře.

„Téma střetnutí dvou rozličných světů a jejich vzájemné srovnávání mě ihned zaujalo. Zdá se mi, že autorovi velmi záleželo na tom, aby toto porovnání nevyznělo ve prospěch jednoho nebo druhého světa. Dokáže být ironický a současně laskavý," přiblížil režisér Michal Spišák.

V roli racionální Anety se představí Lenka Kočišová.

„Aneta hraje v telenovele především z materiálních důvodů. Stojí nohama na zemi, zatímco její partner věří na opravdové umění," uvedla Lenka Kočišová.

Jste magistr umění a chcete se uživit

close Inscenace Amazonie v Moravském divadle Olomouc zoom_in Bezstarostného Mundeka popsal jeho představitel Tomáš Krejčí jako mladého kluka, který si vystačí s divadlem a počítačovou hrou.

V dalších rolích uvidí návštěvníci například Jiřího Nebenführa a Jaroslava Krejčího.

A proč má inscenace z hereckého prostředí zrovna název Amazonie?

„Motiv džungle, nesrozumitelnosti, trnitosti a obtížnosti vypořádat se s životem, když je vám pětadvacet, jste magistry umění, chcete něco dokázat, chcete se uživit, chcete žít s partnerem, se kterým už si ale možná vůbec nerozumíte, se proplétá celou hrou," vysvětlila dramaturgyně Markéta Machačíková.

Premiéru inscenace Amazonie uvede olomoucké Divadlo hudby ve středu 5. února v 19.30, první repríza bude o den později.