Během následující tiskové konference prozradili hudebníci podrobnosti o novém albu i chystaném turné, na kterém je doprovodí krásné newyorské virtuozky Ahn Trio. V úterý 4. listopadu se obě formace představí na netradičně pojatém koncertu v sále Reduty.

„Deska se bude jmenovat smetana a půjde o nově zaranžované verze našich hitů. Název vyjadřuje jednak to, že jsem slíznuli smetanu ze všech našich dosavadních alb, jednak odkazujeme k letitému songu Toreadorská otázka, který v intru a outru obsahuje úryvky ze Smetanovy Mé vlasti,“ přiblížil Cais.

Album bude obsahovat čtrnáct skladeb, přičemž hned na třinácti má podíl sesterské Ahn Trio. „Na seznámení s nimi má zásluhu náš bývalý manažer Ondřej Šturma, který se kamarádí s přítelem Lucie, pianistky tria. Na výletě v New Yorku je měl možnost poznat, vyprávěl nám o nich a navrhl, ať jim pošleme cédéčka. Před dvěma lety jsme si poprvé zahráli společně naživo a napadlo nás udělat akustický koncert složený z úprav našich známých skladeb. Nakonec jsme se rozhodli vydat i album,“ vysvětlil Cais.

Deska oficiálně vychází v pondělí 3. listopadu, k dostání však bude už na koncertech v pražském Švandově divadle, které se uskuteční 1. a 2. listopadu a v tento okamžik jsou již vyprodané. Kromě Olomouce zavítají Tata Bojs a Ahn Trio v rámci miniturné do Ostravy a Brna.