„Máme tady dvě stě devadesát osm tanečníků, někteří tančí i ve více kategoriích. Je to akce pro děti, které třeba ani nejsou v žádném klubu registrovaní. Soutěžit se dá a to i bez toho, že by někdo musel platit licence, tady je jen startovné a pak ti nejlepší vyhrávají ceny. Koláček pořádáme třikrát do roka už několik let,“ uvedla Táňa Randová, vedoucí choreografka olomoucké taneční skupiny Rytmus, která spolu s Domem dětí a mládeže akci pořádá.

„Na koláčku jsme každoročně a tancuje se nám tady dobře,“ řekla Kateřina Asadiová, tanečnice a jedna ze čtyřiadvaceti dívek, které diváci už v půlce října mohli vidět, v jedné z televizních talentových show. Příští neděli budou na televizní obrazovce bojovat opět, tentokrát o postup do superfinále. „Budeme tančit chobotnici, připravovali jsme se teď na podzimní soustředění a dvakrát týdně máme trénink. Bylo to celkem těžké, ani jedna z nás to ještě netancovala, ale zvládli jsme to a moc se nám to líbí,“ popsala Nikola Bajerová.

Choreografka Táňa Randová vysvětlila, že chobotnici tančily její tehdy juniorské svěřenkyně před pěti lety a postoupily až na mistrovství světa. „To, že jsme se tehdy dostali mezi nejlepší, jsme brali jako obrovský úspěch. Po pěti letech je ale tancování trochu jiné, jsme na tom líp technicky, takže číslo jsme museli v některých momentech pozměnit. Hlavně, aby to lépe vypadlo,“ řekla. Na přípravu pak dívky měly asi pět týdnů. S kým se v televizním finále utkají ještě ale přesně neví. „Víme, že ten večer tam kromě nás bude duo se skleničkami, irské tance, které si myslím, že budou naši soupeři a pak dva nebo tři zpěváci. Konkurence bude silná. Doufáme, že nám lidé budou držet palce a všechno se povede,“ doplnila Randová.