Lidé si na náměstí mohou poslechnout nejznámější árie a duety ze slavných oper Guiseppe Verdiho a Giacoma Pucciniho a Cura se tu podruhé setká s Moravskou filharmonií Olomouc. Ta ho již před lety doprovázela na turné po Německu a Rakousku.

Na jedinečném vystoupení pod širým nebem se představí také mladá korejská sopranistka Wonsin Lee. Olomoucký koncert se uskuteční pod taktovkou argentinského dirigenta Maria de Rosy. Světově uznávaný tenorista považuje koncerty v otevřeném prostoru za náročné.

„Zpěvák musí zpívat na mikrofon, což je takový náš malý nepřítel. Elektronika je tak dobrá, že zachytí každý zvuk," uvedl Cura.

Nevyloučil, že se vzhledem k očekávanému chladnému počasí bude muset i přiodít.

„Pro diváky koncert večer skončí, ale já musím za pár dní zpívat operu. Kdybych se tu nastydl, byl by to problém. Pokud tedy budu mít místo fraku tlustý svetr a šálu, je to proto," doplnil tenorista.

Horní náměstí se dnes večer celé zaplní lidmi. Koncert argentinského tenoristy je totiž úplně vyprodaný.

„Prodali jsme všechny lístky, kterých jsme měli 2600," popsal ředitel Moravské filharmonie Olomouc Vladislav Kvapil s tím, že se jedná o jediný koncert Josého Cury ve střední Evropě.