V hlavních rolích se představí nositelé Studentské Thálie Kateřina Coufalová, Jan Hanny Firla a Ondřej Král. Režie se ujal uznávaný Peter Serge Butko.

„Příběh pojednává o dvou heterosexuálních kamarádech, kteří bez sebe nedají ani ránu. Jsou nerozlučná dvojka, a proto je veřejnost vnímá jako „buzíky“. Jim to ale nevadí a dál si žijí vlastním životem,“ naznačil děj Butko.

Když jej do té doby převážně improvizační herci oslovili s nápadem natočit autorskou hru, byl zrovna v Srbsku, kde pracovně tráví spoustu času.

Mladí herci se s ním domluvili, nastartovali auto a odcestovali do jedné z tamních slovenských vesniček.

„Žijí tam moc milí lidé, kteří hrají divadlo nebo pořádají národní slavnosti. V tomto příjemném prostředí jsme strávili více než měsíc, během nějž vznikla většina hry,“ popsal začátek spolupráce s režisérem slovenského původu Ondřej Král.

Zbytek scénáře dodělali v Olomouci, kde proběhne premiéra hry.

Hanáckou metropoli si vybrali ze dvou praktických důvodů.

„Bydlí zde naše scénografka a kluci tu mají de facto domácí zázemí,“ shrnul Peter Serge Butko.

Scénu a kostýmy má na starost Markéta Zborníková, principálka kabaretu Nabalkoně.

Umělecký celek složený z absolventů i studentů divadelních a filmových studií, muzikologie a výtvarné výchovy působí pod olomouckou Univerzitou Palackého.

Cvičení s Hankou Kynychovou
Kam o víkendu? Na africké trhy i retro disco

Jedna herečka na všechny holky

Přestože se příběh zaměřuje na dva kluky, autorům přišlo lepší oživit děj i dívkou. A tak na scénu vstoupila Kateřina Coufalová, absolventka Pražské konzervatoře. Mezi svými spolužáky a kamarády je spokojená.

„Nedávno jsem zkoušela představení taky se dvěma chlapci a byla to úžasná práce, takže se i teď těším,“ culila se sympatická slečna. V komedii ztvární všechny holky, se kterými si Hanny a Ondra užívají.

S prací uznávaného režiséra se už mohli Olomoučané setkat, v Divadle na Šantovce v minulosti uvedl například hru Bláznivý Petříček na motivy stejnojmenného francouzského filmu.

I díky výkonům Tatiany Vilhelmové a Vojtěcha Dyka v hlavních rolích mělo představení veliký úspěch. Na něj by Butko rád navázal také s inscenací Buzíci. Kromě olomoucké premiéry ji chystá představit i v Praze.

Na světovou premiéru v Olomouci láká plakát Vojtěcha Woodyho Trojáka, jehož grafika proslavila letní festival Mighty Sounds v Táboře, i originální trailer z produkce divadelního projektu IMPRA a NEXT PICTURE 

Zdroj: Youtube
Jiří Berousek starší
TIP DENÍKU: Cirkus Berousek opět zavítal do Olomouce