„V rámci našeho kulturního léta, které pořádáme už třetím rokem, se snažíme běžný program zpestřit. Pro sobotní večer jsme proto připravili novinku, kterou děláme poprvé – jde o poloprofesionální představení na téma Tří mušketýrů. Návštěvník tak měl možnost uvidět interiéry hradu z trochu jiného pohledu,“ uvedla kastelánka hradu ve Šternberku Helena Gottwaldová.

Lidé si tak skrze krátké hrané scénky mohli zblízka prohlédnout francouzského panovníka Ludvíka XIII, zatančit si s jeho chotí královnou Annou a komornou, ale také obdivovat jednotlivé pokoje šternberského hradu. Nechyběli ani pravé mušketýrské souboje.

„Moc se mi akce líbila. Je dobré, že se správci hradu snaží prohlídky nějak okořenit. Herci byli navíc opravdu dobří, celou hru pojali vtipně, i kontakt s lidmi se mi líbil. Bavila jsem se od začátku až do konce,“ řekla jednadvacetiletá Pavla Bartoníčková, která se na hrad vypravila s přítelem.

Podle tamního průvodce Jiřího Doupala se představení návštěvníkům líbilo a?kromě hereckých výkonů obdivovali i hrad samotný.

„Dokonce jsme tu měli i manželský pár z Holandska. Absolutně nerozuměli, o co jde, ale byli uchváceni a nadšeni, protože na to nejsou zvyklí. Návštěvníci si kromě představení prohlížejí i interiér hradu a po skončení prohlídky někdo vznese i dotaz,“ doplnil průvodce, který tentokrát na početnou skupinu návštěvníků jen dohlížel.