Úspěšní hudebníci z Británie zahrají v sobotu od dvaceti hodin ve Sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci. Lístky ještě jsou.

Prověřené skladby i novinky

A je to tady. Olomouc bude znovu hostit koncert hvězdy hudebního nebe. Tentokrát je to skupina Status Quo.

„Přijedeme v sobotu, odehrajeme koncert a pak zase odjíždíme,“ shrnul zpěvák a kytarista skupiny Rossi s tím, že na prohlídku města čas mít nebudou.

Skupina na olomoucký koncert přiveze své nejlepší hity a jako bonus potom také čtyři nové písně z nedávno vydaného alba Quid Pro Quo.

„Bude to koncert jako každý jiný. Hrajeme vždy tak, jak to jde, a sety píšeme tak, aby to fungovalo,“ doplnil Rossi, který kapelu v roce 1962 spoluzaložil, u zrodu stál také Alan Lancaster. Ovšem tehdy ještě hrála pod názvem Scorpions.

Kapela je známá díky hudebnímu stylu boogie a vydala přes třicet studiových alb. Mezi její nejznámější hity patří například Down, Down, Rockin' All Over the World, Whatever You Want či In The Army Now.

Poslední jmenovanou píseň také před časem kompletně přepracovali.

Status Quo. Foto: Zdroj: Petarda Production

„Předělávali jsme i jiné věci, například Rockin' All Over The World. Předělávání však není věc, kterou bychom se chtěli zabývat dlouhodoběji,“ uvedl člen skupiny, která v příštím roce oslaví padesáté narozeniny.

Žádnou speciální oslavu však neplánují.

„Oslavovali jsme, když to byly čtyři roky, když to bylo pět let, když přišli do kapely noví členové. Důvod pro oslavu se vždycky najde. Něco tedy asi bude, ale rozhodně nic ohromného,“ okomentoval Rossi.

Kromě něj přijede do Olomouce rovněž Rick Parfitt (zpěv, kytara), Andy Bown (zpěv, baskytara), John Edwards (baskytara, viola) a Matt Letley (bicí).

Omezení v okolí sportovní haly. Foto: Petarda Production

Rocková Olomouc

Koncert se uskuteční v rámci projektu Rocková Olomouc a pod stejným jménem se již počtvrté odehrála také soutěž rockových kapel.

Poslední se konala o víkendu v olomouckém Jazz Tibet Clubu, kde se na pódiu postupně vystřídalo pět kapel. Ta, která porotu zaujala nejvíce a zvítězila, dostala speciální úkol, a to stát se předkapelou na sobotním koncertu Status Quo.

„Během programu předvedly své umění například kapely OF MY WEN, sešLOST nebo Ruplex. Vítězem se nakonec stala přerovská formace Ginger, která funguje od června roku 2010. Tvoří ji Michal Melo (kytara, zpěv), Kuba Veselý (basa, zpěv) a Roman Melo (bicí, zpěv),“ popsala Kristína Vavríková z pořádající agentury.

Podle jednoho z porotců Lukáše Marečka to byla dobrá volba.

„Z pěti kapel porota vybrala, myslím, správně. Ačkoli kapela Ginger nepředvedla nejlepší instrumentální výkon, z důvodu největší nápaditosti jsme vybrali právě je. Ne vždy je technika hry to nejdůležitější, co se v hudbě odehrává,“ uvedl.