Kapela vznikla v roce 2000 z hudebníků hrajících jazz, avantgardu a rock a byla úzce napojena na tamní legendární hudební klub Mozg (Mozek).

„Muzikanti spojili své zkušenosti a hudební vzdělání a vznikl tak nový, zajímavý a moderní elektroakustický styl. Jejich debutové album Music For Umbrellas bylo dokonce londýnským rádiem Last.fm zařazeno mezi deset nejlepších evropských jazzových alb roku 2005,“ upozornil Jiří Švéda, organizátor projektu Jazz do regionů, v jehož rámci se dnešní koncert koná.

Zatím nejvýznamnější ocenění přiřkly formaci Sing Sing Penelope noviny Gazeta Wyborcza, když ji vloni vyhlásily nejdůležitější novou jazzovou skupinou v Polsku.

Letos nahrál kvintet novinkové album We Remember Krzeselko. Na začátek příštího roku pak chystá koncertní nahrávku, na níž hostuje jeden z nejlepších evropských trumpetistů Andrzej Przybielski.

Projekt Jazz do regionů vznikl před dvěma a půl lety s cílem seznámit publikum v republice s mladou jazzovou scénou a zpopularizovat jazz mimo Prahu. Do konce roku představí v Olomouci desáté narozeniny slavící Trio Josefa Vejvody nebo slovenské AMC Trio.